A A+ A++

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

ZAINSPIRUJ SIĘ

Czy wiedziałeś, że jasno zielone dachy budynków sakralnych czy nawet jednego z budynków Sejmu RP były kiedyś w kolorze... miedzi? Przecież to co widzimy w tym przypadku, to tak naprawdę patyna, a więc produkt korozji miedzi i niektórych stopów miedzi. Jak wiemy Matka Natura ma artystyczne zacięcie i korozja jest tylko jednym z wielu narzędzi, jakie ma w swoim wachlarzu możliwości. Czemu nie zainspirować się naturą i stworzyć coś pięknego z użyciem korozji? A może namalować, wyrzeźbić, skleić czy w inny sposób "skombinować", co korozję będzie przypominać?

Jeśli te słowa choć trochę Cię przekonują, może będziesz chciał razem z nami świętować Światowy Dzień Świadomości Korozyjnej, który już po raz drugi 24 kwietnia obchodziliśmy w Politechnice Śląskiej.

Rok temu zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny, który reaktywowaliśmy i tym razem. W tym roku przygotowaliśmy coś specjalnego dla młodszych entuzjastów sztuki i techniki zarazem - Konkurs plastyczny "Rdzą malowane"! Można było spróbować swoich sił w zmaganiach, a może to właśnie to Ty i Twoja klasa zgarnęliście wspaniałe nagrody? 

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce podczas uroczystej ceremonii w murach Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach 24 kwietnia 2024 roku. Była to okazja, aby porozmawiać o korozji, wymienić poglądy na temat współczesnej fotografii i nawiązać nowe kontakty.

 

Formularz zgłoszeniowy (nieaktywny)

Formularz zgłoszeniowy (nieaktywny)

W konkursie otrzymaliśmy ponad 25 wspaniałych prac! Z tej puli komisja konkursowa wyłoniła podium konkursu oraz pracę, która uzyskała nagrodę specjalną Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego (SITPChem). Dostęp do prac można uzyskać wybierając z kafelek poniżej. Przy każdej z nich znajduje się również krótki opis pracy.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział. Cieszymy się, że Wasz talent może być wykorzystany do artystycznego przedstawienia zjawiska korozji.

Tymczasem prosimy o zachowanie czujności, gdyż konkurs plastyczny "Rdzą malowane" będzie kontynuowany z okazji Światowego Dnia Świadomości Korozyjnej 2025!

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie