A A+ A++

Cele projektu obejmują:

  • Przeprowadzenie analiz obszaru badawczego w celu określenia stosowanych w nim technik i metod, a w szczególności technik pomiarowych i standardów.
  • Pozyskanie sprzętu akwizycji ruchu i uruchomienie laboratorium.
  • Opracowanie personalizowanego modelu szkieletowo mięśniowego wykorzystywanego w przetwarzaniu analizie i syntezie ruchu.
  • Opracowanie nowoczesnego algorytmu rekonstrukcji pozy modelu mięśniowo- szkieletowego umożliwiającego uzupełnianie braków w trajektorii ruchu jak również estymowanie prędkości kątowych w stawach.
  • Opracowanie algorytmów wstępnego przetwarzania ruchu umożliwiających segmentację, klasteryzację i klasyfikację danych ruchu jak również redukcję wymiarowości i wizualizację trajektorii.
  • Opracowanie systemu informatycznego zorientowanego na zagadnienia ruchu, wspomagającego prace w zakresie analiz danych pomiarowych, umożliwiającego tworzenie raportów, nawigację, uzupełnianie bazy o dane syntetyczne.
  • Opracowanie nowych technik syntezy ruchu umożliwiających wykorzystanie danych z bazy ruchów i modelu szkieletowo-mięśniowego.
  • Opracowanie materiałów szkoleniowych i systemu e-learning w zakresie laboratorium i modułów narzędziowych.

Podejście naukowe:

W ramach niniejszego projektu podjęte zostaną prace naukowo – badawcze mające na celu rozwiązanie problemów związanych z brakiem narzędzi i metod przetwarzania, analizy i syntezy ruchu. W celu usunięcia zauważonych braków stworzony będzie dekomponowalny i wielorozdzielczy nadający się do zastosowania w medycynie model szkieletowo mięśniowy, opracowane zostaną algorytmy przetwarzania niskopoziomowego, danych ruchu, powstanie zaawansowana baza danych ruchu umożliwiająca przechowywanie danych przetworzonych i zindeksowanych, wraz z narzędziami umożliwiającymi zbiorowo/statystyczną analizę łańcucha stawów. Badania obejmują opracowanie zaakceptowanej przez środowisko medyczne metody tworzenia niskowymiarowych reprezentacji ruchu pozwalających na percepcyjne porównywanie ruchów, klasteryzację, klasyfikację i wizualizację ruchu. Zdobyte doświadczenie w zakresie metod podstawowych pozwoli na rozwijanie metodologii projektowania regulatorów postaci, które obecnie w postaci układów wielowymiarowych lub hierarchicznych są tworzone heurystycznie metodą prób i błędów. Projekt porusza nowe zagadnienia i ma szansę na zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie