A A+ A++

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu projekty międzynarodowe współfinansowane.

Nazwa zadania: Niezawodna elektronika dla aktywnych systemów przyszłości (akronim: ReACTIVEToo). Zadanie realizowane w ramach międzynarodowego programu HORYZONT 2020.

Wartość dofinansowania w ramach programu PMW: 691 790 zł

Całkowita wartość projektu międzynarodowego współfinansowanego: 768 656 zł

Krótki opis projektu

Celem realizowanego w ramach programu RISE projektu „ReACTIVE Too” jest utworzenie międzynarodowej i międzysektorowej sieci instytucji pracujących nad wspólnym programem badawczym w dziedzinach niezawodnej elektroniki, aktywnego bezpieczeństwa, aktywnego życia wspieranego przez otoczenie, aktywnego dbania o dobry stan zdrowia i aktywnego odzyskiwania energii. Uczestnicy będą wymieniać wiedzę i umiejętności, które pozwolą im osiągnąć postępy w dziedzinie aktywnych systemów oraz wzmocnią wspólne badania prowadzone w międzynarodowej współpracy między różnymi sektorami.

Zespół opracuje narzędzia do elastycznego projektowania, testowania, analizowania i poprawy niezawodności nowych urządzeń elektronicznych przeznaczonych do różnych zastosowań i pracujących w różnych środowiskach, przykładowo w motoryzacji w aplikacjach związanych z aktywnym bezpieczeństwem, w aktywnym i wspomaganym życiu, pozyskiwaniu energii. Opracowane narzędzia pomogą producentom zidentyfikować źródła i złagodzić skutki awarii już na etapie projektowania, pomogą zoptymalizować niezawodność układów elektronicznych we wszystkich zastosowaniach, a ponadto pozwolą osiągnąć znaczną oszczędność czasu przeznaczonego na projektowanie co przełoży się wymiernie na oszczędność kosztów.

W dłuższej perspektywie połączona wiedza proponowanego zespołu może przyczynić się do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych na drogach, zwiększenia niezawodności i produktywności systemów opartych na elektronice, wartości dodanej dla sektora opieki zdrowotnej dzięki życiu wspomaganemu przez otoczenie, zwiększonej efektywności energetycznej dzięki wprowadzeniu czynnego gromadzenia energii, pomagając jednocześnie chronić środowisko. Postępy te stworzą potencjalne możliwości rynkowe dla nieakademickich uczestników projektu i przyniosą znaczne korzyści społeczeństwu europejskiemu. Pracownicy, którzy wezmą udział w projekcie, rozwiną nowe umiejętności, zapoznają się z nowymi środowiskami badawczymi i poszerzą swoje perspektywy zawodowe.

W projekcie ReACTIVE Too zdefiniowano pięć najważniejszych celów.

1. Wniesienie istotnego wkładu w badania Unii Europejskiej nad inteligentnymi systemami do zautomatyzowanej jazdy.

2. Dzielenie się istniejącą wiedzą i doświadczeniami w zakresie ulepszania projektowania i produkcji elastycznej i nadającej się do noszenia elektroniki.

3. Zdobycie nowej wiedzy na temat integracji urządzeń elektronicznych w połączonych, nadających się do noszenia i przenośnych urządzeniach (np. tekstyliach, elastycznych lub rozciągliwych podłożach).

4. Opracowanie technik projektowania pod kątem niezawodności systemów elektronicznych w aplikacjach zapewniających wygodę i bezpieczeństwo użytkownika wdrażanych w branży motoryzacyjnej oraz w urządzeniach do noszenia.

5. Dzielenie się nową wiedzą w celu opracowania metod projektowania niezawodnych, wygodnych i bezpiecznych urządzeń elektronicznych w celu wniesienia wkładu do EPoSS European Technology Platform on Smart Systems Integration (Europejskiej Platformy Technologicznej Integracji Systemów Inteligentnych).

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie