A A+ A++

     Studenci projektu FERS zaprezentowali swoje badania na kongresie EACR 2025 w Lizbonie

Z dumą informujemy, że studenci biorący udział w projekcie „Innowacyjne metody analizy i klasyfikacji danych biomedycznych – przyszłość diagnostyki” realizowanym w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego FERS 01.05 (nr MNiSW/2025/DPI/68; W131), mieli zaszczyt zaprezentować wyniki swoich badań podczas prestiżowego wydarzenia The 2025 Annual Congress of the European Association for Cancer Research (EACR 2025), które odbyło się w Lizbonie.

Kongres EACR to czterodniowe, międzynarodowe forum poświęcone najnowszym osiągnięciom w zakresie badań podstawowych, przedklinicznych i translacyjnych w onkologii. To jedno z najważniejszych wydarzeń naukowych w Europie, które gromadzi wybitnych badaczy z całego świata, umożliwiając wymianę doświadczeń, nawiązywanie współpracy i inspirowanie do dalszych innowacji w walce z nowotworami.

Podczas kongresu studenci projektu FERS zaprezentowali cztery prace badawcze w formie posterów naukowych:

  1. Dominik Bereta, Szymon Szotowski, Marta Prochota, Alicja Staśczak, Sebastian Student
    3D printing in microfluidic device prototyping for cancer research.
  2. Piotr Bartosz, Bartłomiej Szkodny, Weronika Losa, Alicja Staśczak, Sebastian Student
    Rapid laser-based prototyping of microfluidics chips for drug testing on cell cultures.
  3. Maria Ochman, Michał Czyż, Alicja Staśczak, Sebastian Student
    A controllable and integrated pump system for high-precision microfluidics used for drug testing and cell cultures.
  4. Jakub Sarno, Michał Rajzer, Alicja Staśczak, Sebastian Student
    Optimization of U-Net-based semantic segmentation of fluorescence microscopy images.

W ramach realizacji projektu zorganizowano również wydarzenie na Politechnice Śląskiej, podczas którego uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia przed gronem zaproszonych profesorów i profesorek uczelni oraz przed innymi studentami. Spotkanie to stworzyło przestrzeń do konstruktywnej dyskusji nad dotychczasowymi i planowanymi wystąpieniami oraz umożliwiło wymianę doświadczeń z uznanymi naukowcami. Cennym elementem wydarzenia były również prezentacje tematyczne, stanowiące inspirację dla dalszego rozwoju badawczego.

Celem spotkania było nie tylko wsparcie merytoryczne uczestników i umocnienie relacji akademickich, ale również promocja projektu, zachęcenie studentów do rozwijania swoich kompetencji oraz utrwalenie efektów wypracowanych w ramach przedsięwzięcia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów na ścieżce naukowej i zawodowej!

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie