Na zdjęciu widzimy niebieski plakat reklamujący Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk”
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 11.04.2023

Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk”

W dniach od 26 do 27 kwietnia 2023 r. odbędzie się Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk”. Wydarzenie organizuje Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w ramach obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej.

Celem festiwalu jest upowszechnianie osiągnięć naukowych oraz idei komercjalizacji wyników badań, a także ochrony patentowej najlepszych rozwiązań sektora nowych technologii i innych gałęzi przemysłu w otoczeniu społeczno-gospodarczym.

W trakcie festiwalu w siedzibie Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach zorganizowana zostanie konferencja, podczas której odbędzie się prezentacja wyników badań, wymiana poglądów na temat współczesnych kierunków w transferze technologii oraz rozstrzygnięcie konkursu „Lider Innowacyjności Politechniki Śląskiej”.

Drugi dzień wydarzenia poświęcony będzie promowaniu osiągnięć naukowo-badawczych Politechniki Śląskiej oraz upowszechnianiu wiedzy o własności intelektualnej i ochronie patentowej w otoczeniu społeczno-gospodarczym Gliwic. Ta część wydarzenia odbędzie się plenerze, na terenie Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej. Zaplanowano konkurs sportowy „Patent na wygraną” oraz strefę zabaw dla dzieci. Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert, stanowiący nieformalną okazję do umacniania relacji naukowo-biznesowych.

Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk” otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu Państwa w ramach programu Doskonała Nauka.

Więcej informacji na stronie: Politechnika Śląska | Festiwal Nauki i Biznesu „Patent na zysk” - Program wydarzenia (polsl.pl).

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie