Start - Aktualnosci

Politechnika Śląska na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2024
W dniach od 7 do 9 maja 2024 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się szesnasta edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. W tym ważnym wydarzeniu nie zabraknie również Politechniki Śląskiej. Już dziś zapraszamy do odwiedzania stanowiska Politechniki Śląskiej oraz udziału w debatach z udziałem naszych naukowców.
Przed nami największe wydarzenie gospodarcze roku w województwie śląskim. W imprezie wezmą udział przedstawiciele świata nauki, polityki i biznesu oraz przywódcy krajowych i zagranicznych instytucji. Podczas ponad 180 debat i sesji dyskutowane będą europejska i światowa gospodarka, przemiany społeczne i trendy cywilizacyjne oraz wyzwania współczesności. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to „Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości”.
W tym roku aktywnym uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego będzie także Politechnika Śląska, która zaprosi gości i uczestników na swoje stoisko. Podczas trzydniowego kongresu zaprezentujemy dokonania studentów i najciekawsze projekty badawcze.
Szczególnie zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Politechniki Śląskiej i do wysłuchania rozmów z naukowcami:
7.05.2024 r. godz.12.30-13.00.
"Przyszłość regionu w rękach naukowców"
Z Rektorem Politechniki Śląskiej, prof. dr. hab. inż. Arkadiuszem Mężykiem porozmawiamy o współpracy naukowców z firmami w woj. śląskim, a także o kształceniu na potrzeby rynku i o kierunkach przyszłości, w których już dziś kształci Politechnika Śląska.
7.05.2024 r. godz.13.00-13.30.
"Cyberzagrożenia - wielkie wyzwanie współczesności"
Z dr. inż. Jarosławem Homą porozmawiamy o wyzwaniach związanych z cyberzagrożeniami, przed którymi stoimy dziś wszyscy. Powiemy o nowych formach cyberataków i sposobach na walkę z tymi zagrożeniami, ale także zdradzimy, jaką rolę w tym procesie pełni Centrum Cyberbezpieczeństwa Politechniki Śląskiej.
8.05.2024 r. godz.12.30-13.00.
"Lotnictwo przyszłości"
Dr hab. inż. Jarosław Kozuba, prof. PŚ z Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej PŚ
przedstawi perspektywy rozwoju lotnictwa i przemysłu lotniczego oraz powie, jakie wyzwania stoją przed kreatorami tego postępu, czy Śląsk to dobre miejsce nauki dla przyszłych pilotów i mechaników lotniczych oraz jaką rolę w edukacji lotniczych kadr przyszłości odgrywa Politechnika Śląska.
8.05.2024 r. godz.13.30-14.00.
„Neutralność klimatyczna, czy to możliwe?”
Prof. dr hab. inż. Anna Skorek z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki PŚ powie, jakie warunki muszą być spełnione, by osiągnięcie zerowego bilansu emisji gazów cieplarnianych do atmosfery w 2050 r. było realne, czy atom zamiast węgla wystarczy oraz jakie są możliwe scenariusze transformacji energetycznej w Polsce.
Oprócz dyskusji na stanowisku Politechniki Śląskiej naszych naukowców będzie można spotkać także na licznych debatach. Wśród tematyki, którą będą podejmować eksperci Politechniki Śląskiej znajdą się m.in. technologie dla klimatu, technologie wspierające zieloną transformację w budownictwie, surowce mineralne, przemysł 4.0, zrównoważona logistyka miejska, a także rynek pracy inżyniera.
Aktualności
Pokaż wszystkie

Więcej aktualności Mniej aktualności
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Współpraca:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.