A A+ A++

Współpraca dwustronna Polska

Berlin i Brandenburgia
Współpraca dedykowana po stronie niemieckiej wnioskodawcom tylko z tych dwóch krajów związkowych (konkursy poświęcone zagadnieniom fotoniki).

Chiny
Porozumienie pomiędzy Ministerstwem Nauki i Edukacji a Ministerstwem Nauki i Technologii Chińskiej Republiki Ludowej (MOST) przewiduje organizację bilateralnych konkursów na projekty badawcze w obszarach uznanych przez strony za priorytetowe.

Izrael
Polsko-izraelskie konkursy są ukierunkowane na projekty, których celem jest rozwijanie innowacyjnych produktów oraz rozwiązań technologicznych mających realne perspektywy zastosowań komercyjnych. Wszystkie projekty realizowane w ramach współpracy polsko-izraelskiej otrzymują status projektów EUREKI.

Luksemburg
Obszar tematyczny współpracy dotyczy tematyki Innovation in Services.

Niemcy
Współpraca w obszarze Digitization of Economy. Jej głównym celem jest wsparcie transferu technologii do MŚP i start-upów w wybranych obszarach gospodarki.

Republika Południowej Afryki
Obszary współpracy: nauki medyczne, rolnictwo, nauki przyrodnicze i biotechnologia, środowisko i zmiany klimatu, woda i zielone technologie, gospodarka morska, technologie czystego węgla, technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT).

Tajwan
Porozumienie to obejmuje wsparcie oraz promocję bilateralnej współpracy naukowo-badawczej.

Turcja
Konkursy dwustronne na projekty badawczo-rozwojowe (B+R) w obszarach wspólnego zainteresowania: ICT (technologie informacyjne i komunikacyjne), energia, zdrowie, żywność.

Ukraina
Organizacja wspólnych konkursów bilateralnych, wymiana wiedzy i najlepszych praktyk oraz promocja udziału polskich i ukraińskich ekspertów w procesie oceny wniosków w konkursach obu instytucji.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie