A A+ A++

Powołanie Centrum Praktycznego Rozwoju Kompetencji IP Evaluation Park ma na celu inicjowanie i podtrzymywanie współpracy z jednostkami badawczo-rozwojowymi z kraju i z zagranicy. Już samo powstanie IP Evaluation Park wynika z realizowanego wspólnie z Uniwersytetem Morskim w Gdyni projektu Inkubator Innowacyjności 4.0. Przedsięwzięcie skierowane jest do pracowników naukowych, których innowacyjne rozwiązania są w programie rozwijane i finalnie przygotowywane do procesu komercjalizacji. Współpraca dwóch odrębnych jednostek naukowo-badawczych sprzyja ponadto wymianie dobrych praktyk, podnoszeniu standardów i rozwojowi umiejętności miękkich zarówno pracowników naukowych, jak i administracji.

Kooperacja z ośrodkami zagranicznymi wpisuje się w rozwój umiędzynarodowienia wyrażony w Strategii Rozwoju Politechniki Śląskiej na lata 2021-2026. Obecnie w ramach IP Evaluation Park rozwijana jest współpraca z niemieckim Center for Entrepreneurship FH Bielefeld. Do najważniejszych założeń wspomnianej współpracy należy wspólne ubieganie się o dofinansowanie w ramach projektów krajowych i europejskich. Wymiana doświadczeń między jednostkami jest wartościowa nie tylko pod względem naukowym, ale również dydaktycznym, gdyż skierowana jest nie tylko do pracowników naukowych Politechniki Śląskiej, ale też jej studentów.     

Eureca-PRO logo

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie