miniatura_2 (7)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 19.02.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Tydzień Humoru w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024

Rozpoczynamy kolejny z 50 Tygodni Nauki w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024. Przed nami pełen uśmiechu i atrakcyjnych wydarzeń Tydzień Humoru.

Umiejętność tworzenia i dostrzegania humoru bywa wskazywana jako jedna z właściwości odróżniających ludzi od pozostałych stworzeń zamieszkujących Ziemię, a wspólny śmiech stanowi jeden z najważniejszych mechanizmów budowania więzi społecznych. W trakcie Tygodnia Humoru naukowcy uczelni wchodzących w skład konsorcjum EMNK pokażą, co nauka ma do powiedzenia na temat humoru, śmiechu i uśmiechu, oraz że sam humor stanowi zarówno temat, jak i motor interesujących badań naukowych. Badania te są prowadzone w bardzo różnych perspektywach, o czym osobiście będzie się można przekonać, uczestnicząc w wydarzeniach przygotowanych przez organizatorów.

W programie Tygodnia Humoru sporo propozycji. To zajęcia i wykłady dla mieszkańców w różnych grupach wiekowych. Wśród tematów m.in.:

  • Niepoważna nauka? Nagroda Ig Nobla i jej laureaci. Przedstawienie słynnej nagrody, rozmowa o jej laureatach oraz spotkanie z jednym z nich.
  • Humor po polsku – klasyka polskiej komedii. Projekcja filmu należącego do klasyki polskiej komedii połączona z prelekcją na temat danego filmu, kontekstu jego powstawania oraz znaczenia dla polskiej kultury.
  • Komizm na zawołanie – o kulisach humoru improwizowanego.

Z harmonogramem Tygodnia Humoru można się zapoznać się na stronie: https://us.edu.pl/europejskie-miasto-nauki/50-tygodni-w-miescie-nauki/#1698050432631-e1cf1301-163e

 

 

Wydarzenie sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejska Agencja Wykonawcza ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie