Student Stanisław Kocik
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 23.06.2021

Sukces studenta Politechniki Śląskiej

Stanisław Kocik, student piątego roku inżynierii środowiska, wziął udział w prestiżowym, międzynarodowym projekcie AEC Global Teamwork. Był jednym z trzech Polaków zakwalifikowanych do tego projektu. Zaprojektował instalacje dla budynku na terenie kampusu San Francisco University, a jego praca została oceniona jako wybitna.

Międzynarodowy projekt AEC Global Teamwork jest organizowany przy Uniwersytecie Stanforda. W tym roku odbył się już po 28. Jego ideą jest edukowanie studentów, wykładowców i praktyków branżowych z całego świata, poprzez udział w multidyscyplinarnych, opartych na współpracy, działaniach Project Based Learning. W ramach programu studenci z różnych stron świata, podzieleni na grupy dostają do zaprojektowania konkretny budynek.

Każdy zespół liczył 7 osób: specjalistów z różnych branż, architektów, konstruktorów, MAP Engineerów, czyli osób zajmujących się instalacjami, a także kierowników budowy i osób odpowiedzialnych za finanse. W projekcie brali udział uczestnicy programu z poprzednich edycji, którzy wcielali się w role inwestorów. To oni określili wymagania, jakie ma spełniać budynek.

Inż. Stanisław Kocik zajmował się częścią instalacyjną, przede wszystkim instalacją wentylacyjną, instalacjami grzewczymi i chłodniczymi. Jego praca została bardzo wysoko oceniona i otrzymała ocenę A+.

Istotą projektu było nauczenie studentów współpracy międzybranżowej, interdyscyplinarnej. — Musieliśmy zastanawiać się nie tylko nad problemami związanymi z naszą branżą, ale też dużo czasu poświęcaliśmy na koordynację pracy ze specjalistami z innych branż, w moim przypadku z pracą architektów czy konstruktorów. To było główne wyzwanie — mówi inż. Stanisław Kocik.

Dzięki udziałowi w projekcie studenci mogli dowiedzieć się, z czym będą mieli do czynienia w swojej przyszłej pracy zawodowej. — Dodatkowo mogliśmy poznać najnowsze technologie, oprogramowanie używane w tej branży. Była to też lekcja języka obcego oraz współpracy z ludźmi z innych kultur i krajów — dodaje inż. Kocik. 

Politechnika Śląska już po raz drugi uczestniczyła w AEC Global Teamwork program. Co ważne,  kolejny raz udało się naszemu studentowi odnieść sukces. W obu przypadkach studenci otrzymali najwyższą ocenę A+, a jednocześnie ich zespoły dostały wyróżnienie w wybranych kategoriach.

Tegoroczny projekt był prowadzony zdalnie. W grupie inż. Kocika byli studenci uczelni ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Słowenii, dlatego uczestnicy łączyli się przez platformy internetowe. Projekt rozpoczął się w styczniu i trwał do maja. 

Stanisław Kocik obecnie pisze prace magisterską na kierunku inżynieria środowiska, potem planuje studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w podejmowaniu kolejnych wyzwań!

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie