Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 27.03.2024

Stypendia Ministra Nauki dla najzdolniejszych studentów Politechniki Śląskiej

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Otrzymało je 386 studentek i studentów, wśród nich znalazło się 18 laureatek i laureatów z Politechniki Śląskiej.

Kandydatury z całej Polski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Spośród 1048 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium Minister Nauki przyznał stypendium 386 studentkom i studentom, w tym:

309 stypendiów za osiągnięcia naukowe
35 stypendiów za osiągnięcia sportowe
26 stypendiów za osiągnięcia artystyczne
16 stypendiów za osiągnięcia mieszane (naukowo-artystyczne).

Wśród laureatów znaleźli się studenci Politechniki Śląskiej:

1             Daria Bal architektura
2             Angelika Banaś chemia
3             Natalia Bartosiak informatyka
4             Dominka Bednarz architektura
5             Agnieszka Bolik fizyka techniczna
6             Natalia Dymarska architektura
7             Agata Goleśna architektura
8             Łukasz Jakubski technologia chemiczna
9             Patryk Prychodko architektura
10           Marta Sanigórska architektura
11            Szymon Smołka technologia chemiczna
12           Agnieszka Stawinoga architektura
13           Michał Sujkowski transport
14           Szymon Świderski architektura
15           Martyna Wojnar automatyka i robotyka
16           Łukasz Wujcicki chemia
17           Paulina Zych architektura
18           Mateusz Zygadło technologia chemiczna

Wysokość stypendium wynosi 17 tys. zł. Łącznie w roku akademickim 2023/2024 na ten cel Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy ponad 6,5 mln zł. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/nauka/stypendia-ministra-nauki-dla-studentow-za-znaczace-osiagniecia-na-rok-akademicki-20232024-przyznane.