Grafika przedstawia probówkę na granatowym tle i tekst informujący o wydarzeniu.
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 15.06.2022

Sesja posterowa dyplomantów Wydziału Chemicznego

Dyplomanci wszystkich kierunków studiów realizowanych na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej w środę 22 czerwca będą prezentować wyniki swoich badań naukowych podczas sesji posterowej.

Prezentowanych będzie blisko 60 plakatów: z kierunku chemia 29 posterów; kierunku technologia chemiczna 21 posterów; kierunku biotechnologia 7 posterów, z makrokierunku 2 postery. Wszystkie badania prowadzone były w ramach projektów magisterskich.

– Sesja dyplomantów powstała na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej z myślą o pokazaniu szerszemu gremium dokonań naszych dyplomantów. Dzięki uczestnictwu zaproszonych firm branżowych studenci mają okazję przedstawić wyniki swoich badań nie tylko koleżankom i kolegom z innych kierunków, ale również przyszłym pracodawcom – powiedziała dr inż. Joanna Płonka z Katedry Chemii Nieorganicznej, Analitycznej i Elektrochemii Wydziału Chemicznego.

W ramach wydarzenia odbędzie się konkurs na najlepszy plakat z nagrodami dziekańskimi (głosować będą wszyscy obecni na wydarzeniu); plakaty będą również wyróżniane przez poszczególne firmy wystawiające swoje stanowiska.

Sesja odbędzie się w środę 22 czerwca w godzinach 12.00-14.00 w holu budynku Wydziału Chemicznego „Czerwona Chemia”, przy ul. Strzody 9.

Jest to impreza coroczna, jednak ze względu na pandemię wydarzenie było zawieszone przez ostatnie dwa lata.