Pod pomnikiem IDUB
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 28.08.2023

Pracują nad projektem wykorzystania robota humanoidalnego

Od kilku miesięcy na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej realizowany jest projekt edukacyjny o akronimie RoboCoop. Udział w nim biorą partnerzy z Turcji, Hiszpanii i Niemiec. W dniach od 24-25 sierpnia w Gliwicach odbyło się kolejne spotkanie partnerów realizujących ten projekt.

Celem tego projektu (realizowanego w ramach europejskiego programu Erasmus+) jest opracowanie kompleksowego programu edukacyjnego pozwalającego na wykorzystanie w procesie edukacji robota humanoidalnego Pepper.

W sierpniu dobyło się spotkanie partnerów realizujących projekt Robot Cooperation finansowany w ramach europejskiego programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich jednostek realizujących zadanie tj.: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi -Türkiye Partner Organization (koordynator projektu), Universitat Jaume I (Castellón) – Ministerio de educación z Hiszpanii, Gazi Üniversitesi z Turcji,  ARDA Beratung & Bildung GmbH z Niemiec oraz przedstawiciele Politechniki Śląskiej.

Naukowcy omawiali dotychczas opracowane wyniki oraz podjęli decyzję na temat dalszych prac. Na podjęte decyzje w znaczący sposób wpłynęły wyniki ankiety przeprowadzonej wiosną. Ankieta została przeprowadzona po to, by lepiej zaprogramować przyszłego robota humanoidalnego.

Uczestnicy spotkania wzięli również udział w wycieczce krajoznawczo-turystycznej, w trakcie której poznali i podziwiali najważniejsze zabytki Gliwic. Odwiedzili również kampus Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Opiekunem wydarzenia z ramienia PŚ była dr hab. inż. Magdalena Palacz.

Więcej o projekcie na stronie: robotcooperation.com

Obrady

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie