Na graficie widzimy banner reklamowy Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej. Na białym tle czerwone kropki po prawej stronie. Po lewej niebieskie logo Fundacji poniżej niebieskie napisy dotyczące konkursu
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 31.01.2022

Polsko-Francuska Nagroda Naukowa – trwa nabór wniosków

Do 28 lutego 2022 roku potrwa nabór zgłoszeń do konkursu o Polsko-Francuską Nagrodę Naukową im. Marii Skłodowskiej-Curie i Pierre’a Curie, który jest organizowany przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej i Francuską Akademię Nauk. Nagroda jest współfinansowana przez FNP i Fundację im. Zygmunta Zaleskiego.  

Nagroda ma na celu podkreślenie korzyści płynących z polsko-francuskiej współpracy naukowej. Zostanie przyznana już po raz drugi parze współpracujących ze sobą naukowców z Polski i Francji w dowód uznania ich wspólnych osiągnięć badawczych, które przyczyniły się do zacieśnienia współpracy naukowej między obu krajami.

Nagroda przyznawana jest na podstawie nominacji, w tym autonominacji. Parę kandydatów może nominować każdy czynny przedstawiciel polskiego i francuskiego środowiska naukowego. Nominacje mogą dotyczyć badaczy i badaczek reprezentujących wszystkie dziedziny nauki.

Laureaci otrzymają po 15 tys. euro, w tym 5 tys. euro jako nagrodę indywidualną i 10 tys. euro w postaci subsydium na kontynuowanie współpracy naukowej.

Zgłoszenia są przyjmowane do 28 lutego 2022 r. do godz. 16.00.

Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagrody odbędą się w Paryżu, jesienią 2022 roku.

Nominacje należy składać w języku angielskim w formie elektronicznej za pośrednictwem internetowej bazy danych.

Więcej informacji: Polsko-Francuska Nagroda Naukowa – trwa nabór wniosków - Fundacja na rzecz Nauki PolskiejFundacja na rzecz Nauki Polskiej (fnp.org.pl)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie