Na zdjęciu widzimy troje w białych fartuchach studentów w laboratorium. Przed nimi stoi blat i półki na których są różne szklane pojemniki
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 09.02.2024

Nabór do programów stypendialnych Fulbrighta

Ruszył kolejny nabór do sześciu programów stypendialnych Fulbright Poland. Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych.

Nabór trwa do programów:

1. Graduate Student Award 2025-2026,
2.Junior Research Award 2025-2026,
3.Fulbright Research Award at Stanford University School of Medicine 2025-2026,
4.Senior Award 2025-2026,
5.STEM Impact Award 2024-2025
6.nowość – Graduate Student Award LLM in International Human Rights Law at University of Notre Dame 2025-2026.

Program Fulbrighta to największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Wśród absolwentów i absolwentek programu znajduje się ponad 60 laureatek i laureatów Nagrody Nobla i 89 laureatek i laureatów nagrody Pulitzera. W Polsce Program Fulbrighta działa już od 65 lat i liczy ponad 5000 absolwentów i absolwentek, którzy niejednokrotnie podkreślają, że jest to program, który po prostu zmienia życie.

Dlaczego warto złożyć wniosek o stypendium Fulbrighta?

Uczestnictwo w Programie Fulbrighta jest niepowtarzalną szansą na zdobycie nowych doświadczeń naukowych i osobistych, w tym:

• nawiązanie kontaktu z amerykańskimi uczelniami w celu przeprowadzenia badań bądź rozpoczęcia studiów magisterskich lub doktoranckich,
  • poznanie interesujących ludzi,
  • zanurzenie się w amerykańskiej kulturze i krajobrazie.

Więcej informacji o programach i planowanych webinarach: https://fulbright.edu.pl/stypendia-do-usa/ oraz https://www.facebook.com/mobilitySUT.