slidery mocup biuletyn_7

Marcowy numer Biuletynu Politechniki Śląskiej

Coraz częściej przekonujemy się, że żyjemy w świecie, w którym jedyną stałą jest zmienność. Województwo śląskie od ponad 30 lat poddawane jest procesom restrukturyzacji. Obecnie ten najbardziej uprzemysłowiony region Europy wkracza w etap transformacji energetycznej, która zmieni kulturę społeczną regionu. Marsz ku zielonej energii stał się tematem marcowego numeru naszego biuletynu. Naukowcy Politechniki Śląskiej otwarcie mówią, że jeśli w dalszym ciągu będziemy opóźniać transformację, to w rezultacie globalne korporacje przeprowadzą ją za nas, a zyski zamiast wspierać krajowe innowacje, powędrują za granicę. Serdecznie zapraszamy do lektury artykułów o tej trudnej i często niepopularnej perspektywie czekających nas przemian.

Galopujący rozwój technologii wymusza rozwijanie nowych kompetencji i umiejętności. Dobrze, gdy można uczyć się przez zabawę. Na pomysł włączenia kolejnych zmysłów do odbioru wirtualnego świata wpadli studenci Politechniki Śląskiej, którzy opracowali rękawicę taktylną, pozwalającą poczuć elementy wirtualne. Teraz młodzi ludzie poszli o krok dalej i stworzyli inżynierską grę VR. O tych oraz innych możliwościach, jakie daje technologia, szeroko piszemy na łamach numeru. W marcowym wydaniu nie zabraknie historii studentów, którzy swe wyjątkowe talenty i wiedzę postanowili rozwijać w Politechnice Śląskiej.

Żeby przeczytać Biuletyn wystarczy skorzystać z poniższego linku: