436315625_753126453691625_2890897044376734250_n
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności. Jest to dzień poświęcony w szczególności dostępności cyfrowej.

Każdego roku na całym świecie w trzeci czwartek maja społeczność związana z dostępnością cyfrową obchodzi Światowy Dzień Wiedzy o Dostępności. Dostępność cyfrowa jest praktyką sprzyjającą włączeniu społecznemu, która umożliwia osobom z niepełnosprawnościami i trudnościami interakcję ze środowiskiem internetowym.

Dostępność jest fundamentalnym prawem każdego człowieka Politechnika Śląska jest uczelnią, która dąży do zapewnienia dostępności wszystkim osobom, które natrafiają na swojej drodze na trudności.

W celu zwiększenia dostępności Politechnika Śląska z sukcesem zrealizowała projekt „Politechnika Śląska – uczelnia świadoma potrzeb i wyrównująca życiowe szanse”. Projekt znacząco poprawił dostępność Uczelni w wielu obszarach.

W nowej perspektywie finansowej w ramach Programu Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego Politechnika Śląska również będzie wnioskować o dofinansowanie na poprawę dostępności na uczelni.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie