A A+ A++

Lider Przemysłu 4.0

Sylwetka absolwenta

Absolwenci studiów podyplomowych “Lider Przemysłu 4.0” uzyskują wiedzę i umiejętności z zakresu koncepcji Przemysłu 4.0. Czwarta rewolucja przemysłowa dotyka przemian w całym obszarze działalności firmy, dlatego nie wystarczy wprowadzanie wyłącznie technologicznych zmian, a konieczne jest wdrożenie dobrze przygotowanej strategii cyfryzacji. Absolwent będzie liderem, który zarządza tą zmianą rozumiejąc zarówno możliwości i korzyści jakie daje Przemysł 4.0, ale również zna specyfikę i realia przedsiębiorstwa.

Absolwent będzie miał: wiedzę nt. Przemysłu 4.0 z perspektywy ekonomicznej i technologicznej; przygotowanie merytoryczne do rozmów o inicjatywach Przemysłu 4.0 w firmie produkcyjnej; przygotowanie do roli członka zespołu pracującego nad projektami unowocześniania fabryki.

Program studiów łączy wiedzę z umiejętnościami transformowania firmy. Celem jest zrozumienie jak skorzystać oraz jak nie stracić na Przemyśle 4.0, jak przygotować się do transformacji fabryki 4.0, jak rozpocząć budowę mapy drogowej do Przemysłu 4.0 i jakie kompetencje powinni rozwijać inżynierowie. Na te i podobne pytania będzie można znaleźć odpowiedzi na studiach podyplomowych “Lider Przemysłu 4.0”. Celem studiów podyplomowych jest zapoznanie uczestników z możliwościami jakie niesie ze sobą IV Rewolucja Przemysłowa w ujęciu archetypów Fabryk Przyszłości, technologi Przemysłu 4.0 oraz kompetencji Inżyniera 4.0.

 
Ramowy program studiów podyplomowych „Lider w Przemyśle 4.0”

 

 PrzedmiotLiczba godzin
1.Przemysł 4.0 – strategie, modele biznesu, wpływ na zarządzanie26
2.Przemysł 4.0 z pespektywy ekonomicznej12
3.Kompetencje Inżynieria 4.08
4.Team Work8
5.Mapowanie i optymalizacja procesów16
6.Bezpieczeństwo maszyn w Przemyśle 4.08
7.Kaizen, Lean i SixSigma w nowej perspektywie8
8.Robotyka16
9.Mechatronika16
10.Operation Management 4.0 (TOC)12
11.Sieci logistyczne 4.012
12.Symulacja procesów Przemysłu 4.0 - FlexSim18
13.Moduł dyplomowania40

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie