A A+ A++
photo
Author: System Published at: 16.04.2020

Rektor Politechniki Śląskiej Gliwicjuszem 2019!

JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk został wybrany Człowiekiem Ziemi Gliwickiej 2019 roku. Indywidualna nagroda stanowi wyraz uznania dla dokonań w zakresie zarządzania Uczelnią i tym samym promocji miasta na arenie krajowej i międzynarodowej. W plebiscycie „Nowin Gliwickich” honorowane są osoby i instytucje, które w szczególny sposób przyczyniły się rozwoju rejonu gliwickiego.

Wyraz uznania dla zaangażowania prof. A. Mężyka, w postaci tego tutułu, jest powiązany z osiągnięciami Uczelni, m.in. ze znalezieniem się w prestiżowym gronie uczelni badawczych, realizujących ministerialny program „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Jak czytamy w najnowszym wydaniu gazety, kapituła 23. edycji plebiscytu organizowanego corocznie przez „Nowiny Gliwickie” w taki sposób uzasadniła swój wybór:

„Za konsekwentną realizację nowoczesnego modelu rozwoju Politechniki Śląskiej, zwieńczonego otrzymaniem prestiżowego statusu uczelni badawczej, sytuującego Politechnikę wśród najlepszych uczelni w kraju i Europie, za sukcesy menadżerskie w dziedzinie zarządzania szkolnictwem wyższym oraz promocję Gliwic w Polsce i na świecie”.
 
– Przede wszystkim staram się wsłuchiwać w bardzo różne głosy i opinie, ale też racjonalnie prezentować swoje decyzje i propozycje. Drugą, nie mniej ważną kwestią, jest otaczanie się osobami z pasją, chcącymi działać i widzącymi w tym swój cel. To bardzo pomaga w zarządzaniu. Myślę też, że procentuje uczciwość w stosunku do ludzi – zdradza w wywiadzie dla gazety prof. A. Mężyk. Zapewnia też, że nie osiądzie na laurach. – Musimy zbudować wizerunek Śląska jako miejsca odmienionego gospodarczo i technicznie(…) To, że po epidemii będzie kryzys, jest pewne, chcemy, by Uczelnia stała się w tym czasie zapleczem technologiczno-naukowym, a także partnerem do współpracy dla przemysłu i innych uczelni – mówi.

W pierwszym etapie konkursu to czytelnicy „Nowin Gliwickich” nadsyłali swoje propozycje kandydatur, a spośród zgłoszeń wyłoniono dziesięcioro finalistów.
 
Share:fbtwitter

News

Show all
Eureca-Pro logo

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Rules for the use of "cookies" on the websites of the Silesian University of Technology

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie