A A+ A++
photo
Author: System Published at: 11.02.2021 Last update: 07.03.2021

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

W dziedzinach związanych z naukami inżynierskimi nie brakuje kobiet, które z ogromnym zaangażowaniem podejmują wyzwania oraz badania służące podniesieniu potencjału naukowego, wpływowi na otoczenie czy rozwój technologii.

Ustanowiony w 2015 roku Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce ma podkreślić znaczenie kobiet w zakresie wzmacniania potencjału badań w rożnych dziedzinach nauki. Stanowi także inspirację dla dziewczyn, przyszłych studentek, które stoją przed wyborem ścieżki kariery. Niektóre z nich z pewnością zdecydują się na drogę naukową, w tym w zakresie nauk inżynierskich.

Na Politechnice Śląskiej kobiety z zaangażowaniem i pasją podejmują działania oraz bieżące wyzwania nauki – między innymi związane ze zrównoważonym rozwojem, innowacyjnymi technologiami, łączeniem nauki z biznesem czy wsparciem osób w kształceniu pod kątem zawodów przyszłości związanych na przykład z Przemysłem 4.0

Studentki z kolei nie wahają się przed kształceniem na kierunkach lub realizacją zadań w dziedzinach, które nierzadko kojarzą się z „męskimi”. Warto wśród nich wymienić kształcenie w zawodzie pilota lub prowadzenie prac naukowych w związku z architekturą stacji kosmicznych i zagadnieniami związanymi z misjami kosmicznymi.

Kobiety naukowcy na Politechnice Śląskiej przekonują, że nauka nie ma płci, jest wspólnym dobrem, a najważniejsze są odpowiednie kompetencje i ogromne zaangażowanie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce zapraszamy serdecznie do obejrzenia reportażu poświęconego pracom prowadzonym przez kobiety naukowców na Politechnice Śląskiej. Reportaż jest dostępny na kanale YouTube Politechniki Śląskiej.

Share:fbtwitter

News

Show all
Eureca-Pro logo

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Rules for the use of "cookies" on the websites of the Silesian University of Technology

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie