Start - News

Dwa projekty z Wydziału Laureatami Ministerialnego Programu "Generacja Przyszłości".
Dwa projekty realizowane na Wydziale AEI zostały nagrodzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w II edycji programu „Generacja Przyszłości”. Wyróżnione przedsięwzięcia to realizowany również na Wydziale Mechanicznym Technologicznym elektryczny bolid – Silesian Greenpower oraz projekt o nazwie „Wielokryterialna optymalizacja zdolności operacyjnych bezzałogowych obiektów latających” autorstwa studentów Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki z Międzywydziałowego Koła naukowego High Flyers
W drugiej edycji ministerialnego programu „Generacja Przyszłości” realizowane przez studentów Politechniki Śląskiej projekty zajęły 6. i 8. miejsce. Wyżej uplasował się bolid elektryczny Silesian Greenpower. Celem realizowanego przez studentów Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki i Wydziału Mechanicznego Technologicznego projektu jest przygotowanie przez członków ekipy Silesian Greenpower innowacyjnych bolidów wyścigowych, które wystartują w cyklu wyścigów Greenpower w tym i przyszłym roku. Niewiele niżej w rankingu znalazł się projekt o nazwie „Wielokryterialna optymalizacja zdolności operacyjnych bezzałogowych obiektów latających”. Celem realizowanego na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przedsięwzięcia jest rozwój studentów w obszarze bezzałogowych obiektów latających. Środki otrzymane przez laureatów drugiej edycji programu „Generacja Przyszłości” pozwolą wyróżnionym drużynom na kontynuowanie prac projektowych i udział w międzynarodowych konkursach, gdzie mierzyć się będą z najlepszymi w swojej dziedzinie. Gratulujemy.
https://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/studenci-z-polski-znow-zawojuja-naukowy-swiat.html
https://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2014_07/e5c1a01936979f8f7623a65116a2f336.pdf
Koło naukowe High Flyers już po raz drugi zostało laureatem konkursu „Generacja Przyszłości”
Międzywydziałowe Koło Naukowego High Flyers (www.uav.polsl.pl) zostało nagrodzone przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego za projekt pt. „Wielokryterialna optymalizacja zdolności operacyjnych bezzałogowych obiektów latających”. Celem realizowanego na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki przedsięwzięcia jest rozwój studentów w obszarze projektowania oraz wytwarzania bezzałogowych obiektów latających UAV (Unmanned Aerial Vehicles). Otrzymane środki finansowe pozwolą na kontynuowanie prac projektowych I edycji programu i udział w międzynarodowych zawodach.
„Generacja Przyszłości” to program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którego celem jest wsparcie studiujących na polskich uczelniach młodych wynalazców, konstruktorów, programistów, którzy będą reprezentować Polskę na międzynarodowych zawodach i konkursach. Projekt koła naukowego High Flyers zajął 8 miejsce na 26 dofinansowanych przez ministerstwo przedsięwzięć. Do II edycji programu „Generacja Przyszłości” zgłoszono łącznie 62 wnioski, które oceniano m.in. ze względu na innowacyjny charakter projektu, wkład w polską naukę oraz dotychczasowe osiągnięcia w konkursach międzynarodowych. W ramach I edycji programu studenci brali udział w prestiżowych międzynarodowych zawodach bezzałogowych obiektów latających klasy mikro IMAV (International Micro Air Vehicle Conference and Competition) we Francji, zdobywając 2 miejsce i to dwukrotnie - zarówno w kategorii indoor autonomy jak i indoor operation. W tym samym roku startowali również w ogólnoświatowych zawodach bezzałogowych samolotów udźwigowych ACC (Air Cargo Challenge) w Portugali zdobywając wysokie 6 miejsce uzyskując tym samym najlepszy wynik wśród 3 startujących polskich drużyn.
News
Show all














Show more Less items
Events
Show allCooperation:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.
Cooperation:

Santander Universidades to jeden z fundamentów społecznego zaangażowania Banku Zachodniego BZWBK oraz Grupy Santander.