Author: Jadwiga Witek     Published At: 07.05.2021

IGRY 2021 is starting

Turnieje, zabawy, muzyka, rozrywka i atrakcyjne nagrody – to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferują IGRY 2021, czyli coroczne Juwenalia Politechniki Śląskiej. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich studentów, mieszkańców okolicznych miast oraz wszystkich osób zainteresowanych studenckim świętem. Tegoroczne IGRY potrwają cztery dni – od 10 do 14 maja.

Z uwagi na obowiązujące zasady bezpieczeństwa związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, IGRY 2021 – podobnie jak w ubiegłym roku - odbędą się w formie zdalnej. Ich bezkontaktowa forma nie zniechęca jednak studentów Politechniki Śląskiej do wspólnego świętowania i zabawy.

- Zachowanie tradycji jest dla  studentów Politechniki Śląskiej ważnym aspektem kulturowym. Mimo obostrzeń i panującej nadal pandemii pragniemy pokazać, iż Politechnika Śląska dba o nas i jest w stanie zaoferować nam  ciekawe wydarzenia, konkursy czy wyzwania – mówi Dawid Mordarski –  Przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej i dodaje, że IGRY 2021, to nie tylko rozrywka i muzyka, ale także ciekawe rozmowy.

Skorzystają z nich m.in. tegoroczni maturzyści, którzy będą mieli okazję poznać kulisy działalności kół naukowych Politechniki Śląskiej w ramach cyklu  „Dobry dzień, witom!”.

IGRY – choć w formie online – nie mogą obyć się bez muzyki.

–  Pozyskanie artystów muzycznych było głównym celem, gdyż Igry to przede wszystkim muzyka, a w tradycyjnej wersji Juwenalia Gliwickie to koncerty i dobra zabawa. Nie mamy możliwości przeprowadzenia korowodu  czy grillowania, jednak Samorząd Studencki planuje w tym roku kalendarzowym szereg wydarzeń np. kinowanie, które będzie swego rodzaju rekompensatą dla studentów – dodaje Dawid Mordarski.

Podczas tegorocznej edycji Juwenaliów Gliwickich nie zabraknie także wirtualnych rozgrywek z atrakcyjnymi nagrodami. W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszyły się one w poprzednim roku, poświęcony zostanie im cały dzień tegorocznych obchodów.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia jest publikowany stopniowo – studenci uchylają rąbka tajemnicy i zdradzają, że pierwszym turniejem organizowanym przez Politechnikę Śląską w ramach wydarzenia będzie GWINT, czyli dwuetapowa gra karciana online, która odbędzie się na dedykowanym serwerze Discord. W trakcie pierwszego etapu zabawy, w którym będzie rywalizować maksymalnie 32 graczy, zostanie wyłonionych 4 zawodników. Ci zawalczą w finale o atrakcyjne nagrody.  Rywalizację graczy będzie można śledzić dzięki transmisjom na żywo publikowanym na oficjalnym kanale Igrów.

Aby dołączyć do wspólnej zabawy wystarczy do 10 maja zgłosić chęć udziału na stronie: http://bityl.pl/qLVAV.

Regulamin turnieju GWINT: https://docs.google.com/document/d/1zo2zS6euXIKXF-WXxnWIwG_qoImHOG3PV5JabkyeIDY/edit.

Oprócz turniejów na uczestników IGRÓW 2021 czekają także zabawy z nagrodami, publikowane na stronie wydarzenia Turnieje Igrowe na Facebooku: https://www.facebook.com/events/910873059707398/?active_tab=discussion.

Szczegółowe informacje na temat IGRÓW 2021 są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku, gdzie organizatorzy zdradzają kolejne atrakcje: 

https://www.facebook.com/events/172189838015651/?ref=newsfeed.

 

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Rules for the use of "cookies" on the websites of the Silesian University of Technology

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie