A A+ A++
photo
Author: System Published at: 06.04.2018

Finał konkursu „Elektronika, by żyło się łatwiej”

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Elektronika, by żyło się łatwiej”, zorganizowanego przez Instytut Elektroniki oraz firmy Siemens i Kamami dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Finał konkursu odbył się w czwartek, 5 kwietnia, na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Laureaci mają zapewnione miejsce na kierunku elektronika i telekomunikacja oraz otrzymają roczne stypendia dziekana.
 
Do konkursu zgłosiło się ponad 90 uczniów z całej Polski – głównie ze śląskich miast, ale także z Krakowa, Lublina, Poznania, Torunia, Tarnowa, Żywca, Limanowej, Nowego Sącza i innych. Spośród nadesłanych projektów komisja konkursowa wyłoniła dziesięć najlepszych projektów, które były prezentowane podczas gali finałowej. Projekty obejmowały między innymi różnego typu układy przeznaczone  dla osób niepełnosprawnych, urządzenia automatyki domowej, stacje monitorowania środowiska, w tym zanieczyszczeń powietrza, a także roboty, pojazdy samobieżne, konstrukcje latające, urządzenia warsztatowe oraz aplikacje na smartfony ułatwiające naukę lub usprawniające wymianę informacji.
 
Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Aleksander Ostrowski z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. Wykonał on projekt pt. „Miernik zużycia LPG”. Druga nagroda trafiła do Artura Morysa-Magiery z Liceum Ogólnokształcącego nr XI przy Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowskich Górach i Jakuba Polaczka z I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w Gliwicach. Temat ich projektu brzmi „RaspCopter”. Trzecie miejsce za projekt „Ploter rysujący CNC” zdobył Wiktor Nowacki z Zespołu Szkół Łączności im. M. Kopernika w Poznaniu.
 
Jurorzy przyznali także 7 wyróżnień. Zdobyli je: Mateusz Kowalik i Robert Pawlik-Dobrowolski z Bielska-Białej, Bartłomiej Mazur i Krzysztof Dziembała z Zabrza, Mateusz Garwol i Filip Oleksy z Nowego Sącza, Nikodem Bartnik z Bytomia, Jacek Wieczorek z Katowic, Artur Macha z Gliwic oraz Patryk Chyćko i Rafał Hrabia z Lublina.
 
Na zakończenie gali finałowej dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki prof. Adam Czornik  wraz z przedstawicielami sponsorów wręczył laureatom cenne nagrody. Dla trzech szkół, w których uczą się laureaci trzech pierwszych miejsc, firma Siemens ufundowała sprzęt, który pozwoli wyposażyć szkolne pracownie. Ponadto przedstawiciele firmy Siemens wraz z pracownikami Instytutu Elektroniki przeprowadzą szkolenie dla nauczycieli, którzy opiekowali się autorami wyróżnionych prac.
 
Laureatom, ich opiekunom oraz szkołom gratulujemy!
 
Share:fbtwitter
photo

World Engineering Day – online conference on 04 March

System
2021-02-24 13:21:05
2021-03-07 00:43:12
24.02.2021
photo

Trzecia edycja Forum Akademicko-Gospodarczego

System
2021-02-24 09:06:32
24.02.2021
photo

Konferencja naukowa w ramach POB6

System
2021-02-24 08:19:15
24.02.2021
photo

Students of the SUT awarded scholarships by the Minister of Education and Science

System
2021-02-23 14:03:16
2021-03-07 01:15:20
23.02.2021

Show more

Events

Show all

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie