A A+ A++
photo
Author: System Published at: 26.09.2016

Wiemy, kto byłby dobrym inżynierem!

Konkurs „Czy byłbyś dobrym inżynierem?” odbył się na Politechnice Śląskiej 23 września. Biorący udział w zmaganiach uczniowie szkół średnich województwa śląskiego zmierzyli się z zadaniami z zakresu fizyki i mechaniki, inżynierii i ochrony środowiska, biotechnologii oraz energetyki. Najlepsi, oprócz nagród rzeczowych, uzyskali punkty preferencyjne liczące się przy rekrutacji na Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej.
 
Dwadzieścia pięcioosobowych drużyn reprezentujących śląskie szkoły średnie wzięło udział w dziewiątej edycji konkursu „Czy byłbyś dobrym inżynierem?”, jaka odbyła się na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Celem organizowanego od blisko dekady przedsięwzięcia jest sprawdzenie wiedzy uczestników na temat zjawisk zachodzących w otaczającym środowisku oraz procesów wykorzystywanych przez ludzi w technice. Biorący udział w zmaganiach uczniowie konkurowali w kategoriach: zmysł przestrzenny, szacowanie wyniku obliczeń bez używania kalkulatora i zadaniu konstrukcyjnym, gdzie musieli wykazywać się umiejętnością logicznego myślenia, wyciągania wniosków oraz iście inżynierską intuicją.
 
Po zaciętej rywalizacji w 9. edycji konkursu „Czy byłbyś dobrym inżynierem?” zwyciężyła drużyna „Fulda” reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 z Gliwic. Drugie miejsce wywalczyli „Oszuści” z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Kędzierzyna Koźla, a trzecie „Bulwiaste sinusy” z katowickiego VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie. Jak przyznają organizatorzy wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością, wiedzą i nietuzinkowym podejściem do prawdziwie inżynierskich zadań. Członkowie drużyn, które wywalczyły miejsca na podium otrzymają 30 dodatkowych punktów preferencyjnych, które liczyć się będą podczas postępowania rekrutacyjnego na Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie rywalizowały o atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ponad 11 tys. zł.
 
Nad sprawnym przebiegiem konkursu, który patronatem objął rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, czuwało jury w składzie: dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki prof. Andrzej Szlęk, dr inż. Wioletta Przystaś oraz dr inż. Sławomir Dykas. Konkurs przygotował Arkadiusz Ryfa wraz z komitetem organizacyjnym – Wiolettą Przystaś, Edytą Melaniuk-Wolny, Grzegorzem Gałko, Piotrem Koperem oraz Wojciechem Koralem.
Share:fbtwitter
photo

World Engineering Day – online conference on 04 March

System
2021-02-24 13:21:05
2021-03-07 00:43:12
24.02.2021
photo

Trzecia edycja Forum Akademicko-Gospodarczego

System
2021-02-24 09:06:32
24.02.2021
photo

Konferencja naukowa w ramach POB6

System
2021-02-24 08:19:15
24.02.2021
photo

Students of the SUT awarded scholarships by the Minister of Education and Science

System
2021-02-23 14:03:16
2021-03-07 01:15:20
23.02.2021

Show more

Events

Show all

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie