A A+ A++
photo
Author: System Published at: 06.12.2016

Współpraca Politechniki Śląskiej i Fluoru wyróżniona!

Politechnika Śląska i spółka Fluor otrzymały wyróżnienie „Dobre praktyki – biznes, szkolnictwo, nauka”. Nagroda została przyznana przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości za współpracę pomiędzy firmą i uczelnią, która stanowi przykład dobrze przemyślanego, prawidłowo zorganizowanego i efektywnego współdziałania przemysłu, nauki i szkolnictwa. Wyróżnienie odebrali dziś w Warszawie rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk i prezes zarządu Fluor S.A. Grzegorz Czul.

Nagrody zostały wręczone podczas trwającej w Warszawie konferencji Nafta/Chemia. Organizator, Grupa PTWP, postanowił nagrodzić sprawdzające się w praktyce pomysły, które z powodzeniem łączą biznes, edukację i naukę. Jako pragmatycy na co dzień współpracujący z firmami i ich menedżerami przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości wiedzą doskonale, że o sukcesie w nowoczesnym, opartym na wiedzy przemyśle decydują nie hasła, deklaracje i teorie, lecz codzienna weryfikująca je praktyka. Przewagę na rynku budują zaś skuteczne, sprawdzające się w biznesowym życiu scenariusze, wykorzystujące współpracę, łączące kompetencje i stawiające na synergię.
 
Przykładem dobrych praktyk jest trwająca od lat współpraca Politechniki Śląskiej i Fluoru, której główny obszar stanowi rynek pracy. Fluor stwarza studentom możliwość odbywania praktyk dyplomowych i staży w gliwickim oddziale firmy, podczas gdy uczelnia kształci wyspecjalizowane kadry inżynierskie, które często znajdują zatrudnienie w spółce. Dodatkowo Fluor wspiera przedsięwzięcia podnoszące jakość kształcenia i angażuje się, również finansowo, w wybrane projekty realizowane na Politechnice Śląskiej, w tym w konkurs „Mój pomysł na biznes” czy Ogólnopolski Konkurs Chemiczny.
 
Grupa PTWP, przyznając Politechnice Śląskiej i spółce Fluor wyróżnienie „Dobre praktyki – biznes, szkolnictwo, nauka”, doceniła przejrzystość i pragmatyzm współpracy pomiędzy podmiotami. – Potencjał i pozycja firmy oraz doświadczenie i dorobek naukowy uczelni dopełniają się w elastycznych ramach partnerskiej współpracy, przede wszystkim w dziedzinie kadr i procesu dydaktycznego – czytamy w uzasadnieniu decyzji jury. Podstawę trwającej od lat kooperacji stanowi wymiana jasnych informacji – ze strony Fluoru o możliwościach zatrudnienia absolwentów, a ze strony Politechniki Śląskiej co do tematyki prac magisterskich. Fluor sugeruje tematykę niektórych powstających na uczelni prac, a także współdefiniuje i uczestniczy w realizacji zbieżnych z działalnością spółki elementów procesu dydaktycznego. Politechnika natomiast udostępnia prace dyplomowe, których treści mogą okazać się przydatne w rozwiązywaniu problemów firmy. Porozumienie o współpracy pomiędzy uczelnią a Fluorem odnawiane jest co trzy lata. Współpraca z firmą jest koordynowana przez Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej.
Share:fbtwitter
photo

World Engineering Day – online conference on 04 March

System
2021-02-24 13:21:05
2021-03-07 00:43:12
24.02.2021
photo

Trzecia edycja Forum Akademicko-Gospodarczego

System
2021-02-24 09:06:32
24.02.2021
photo

Konferencja naukowa w ramach POB6

System
2021-02-24 08:19:15
24.02.2021
photo

Students of the SUT awarded scholarships by the Minister of Education and Science

System
2021-02-23 14:03:16
2021-03-07 01:15:20
23.02.2021

Show more

Events

Show all

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie