A A+ A++
photo
Author: System Published at: 29.01.2021

Wylicytuj ozonator Politechniki Śląskiej i wspieraj WOŚP!

Każdego roku Politechnika Śląska wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas najbliższego Finału, w niedzielę 31 stycznia na gliwickim Rynku będzie można wylicytować niespodzianki przekazane na cele charytatywne przez wydziały i jednostki Politechniki Śląskiej, wśród nich m.in. ozonator do odkażania pomieszczeń.
 
29. Finał WOŚP ze względu na pandemię odbędzie się w nieco innej formule. Gliwicki sztab zaprasza od 13.00 do 21:00 na Rodzinny spacer po gliwickim Rynku w rytmie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas wydarzenia, w wyznaczonych godzinach będzie można wylicytować gadżety i niespodzianki przygotowane przez Politechnikę Śląską.
 
Wśród przedmiotów przekazanych na licytację znajdą się między innymi ozonatory zaprojektowane i wyprodukowane przez Wydział Mechaniczny Technologiczny, przekazany przez JM Rektora album pt. „Politechnika Śląska – 75 lat tradycji” oraz unikatowe gadżety jubileuszowe. 
 
W ramach naszej akcji będzie można wylicytować także voucher na szkolenie z tworzenia aplikacji mobilnych, przekazany przez Wydział Organizacji i Zarządzania. Wśród kolejnych przykładów są m.in. dzień z naukowcem w Centrum Biotechnologii i wycieczka do laboratorium chemicznego Wydziału Inżynierii Biomedycznej, który zaoferował również możliwość zeskanowania i wydrukowania w 3D własnego popiersia, a także warsztaty z projektowania implantów. Laboratorium Badania Materiałów zaproponowało udział w badaniach mikroskopii elektronowej.
 
Na licytacyjnej liście nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – Centrum Popularyzacji Nauki przekazało miejsce w warsztatach Politechniki Juniora i Seniora oraz możliwość wykonania indywidualnej fotografii z Polisiem.
 
Studenci Politechniki Śląskiej też dołączyli do uczelnianego sztabu wspierania inicjatywy WOŚP. – Tegoroczny finał, ze względu na pandemię COVID-19 odbędzie się w nieco innej formule. Tym razem to my przyjedziemy do studentów, a nie będziemy na nich oczekiwać na Gliwickim rynku. Samorząd Studencki PŚ będzie animować czas studentom mieszkającym w Domach Studenckich na terenie Gliwic, zachęcając do dokonywania wpłat do internetowej skarbonki WOŚP-u. Startujemy o godzinie 13.00. Wszystkie nasze działania będą odbywać się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Relacja z tego wydarzenia będzie dokumentowana na bieżąco na Instagramie Samorządu Studenckiego PŚ -@samorzad_pol_sl – mówi Maksymilian Krupa z Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej.
 
W akcję charytatywną włączyło się Koło Naukowe PolsRacing, które na Rynku zaprezentuje elektryczny motocykl  Elektra.
 
W rytmie Orkiestry gra także sztab Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach wspólnie z Centrum Wolontariatu i Biurem Karier Studenckich (kariera@polsl.pl). Pięćdziesięcioosobowy orkiestrowy sztab będzie się mieścił w siedzibie Biura Karier Studenckich (ul. Stanisława Konarskiego 20, Gliwice). Działania sztabu bardzo aktywnie wspiera Centrum Obsługi Studiów, które również dołączyło do Politechnicznej Orkiestry.
 
Koordynatorem akcji na Politechnice Śląskiej jest Biuro Promocji (promocja@polsl.pl).

Zachęcamy do spaceru – oczywiście z zachowaniem ostrożności i przestrzeganiem obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. 29. finał WOŚP odbędzie się pod hasłem: Finał z głową. W tym roku Fundacja WOŚP będzie pomagać placówkom medycznym kupując sprzęt dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.
 

Pierwsza publikacja: 26 stycznia 2021 10:10 autor: Dominika Gnacek
 
Share:fbtwitter
photo

World Engineering Day – online conference on 04 March

System
2021-02-24 13:21:05
2021-03-07 00:43:12
24.02.2021
photo

Trzecia edycja Forum Akademicko-Gospodarczego

System
2021-02-24 09:06:32
24.02.2021
photo

Konferencja naukowa w ramach POB6

System
2021-02-24 08:19:15
24.02.2021
photo

Students of the SUT awarded scholarships by the Minister of Education and Science

System
2021-02-23 14:03:16
2021-03-07 01:15:20
23.02.2021
1 from 911

Show more

Events

Show all

© Silesian University of Technology

General information clause on the processing of personal data by the Silesian University of Technology

The authors - the organizational units in which the information materials were produced, are fully responsible for the correctness, up-to-date and legal compliance with the provisions of the law. Hosted by: IT Center of the Silesian University of Technology ()

Rules for the use of "cookies" on the websites of the Silesian University of Technology

Data availability statement

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie