Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Stanowisko w sprawie możliwości zadawania pytań do Kandydatów na funkcję Rektora Politechniki Śląskiej - Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, prof. zw. w Pol. Śl.

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do ostatniej wiadomości przesłanej przez Pana prof. Adama Czornika, zwracam uwagę na pewne nieścisłości w przesłanym tekście. Mając na uwadze ochronę dobrego imienia Politechniki Śląskiej i dóbr osobistych kilku osób wymienianych w toczonej ostatnio nieprzyjaznej dyskusji internetowej oraz oczernianych na podstawie insynuacji i niesprawdzonych faktów, rzeczywiście poparłem propozycję Przewodniczącego UKW w sprawie jawnego sposobu zadawania pytań. Po złożeniu przez Pana prof. A. Czornika propozycji składania anonimowych zapytań w trakcie zebrania w dniu 13.04.2016 r., to właśnie ja zaproponowałem, aby osoby obawiające się jawnego uczestnictwa w dyskusji przedstawiły swoje zapytania za pośrednictwem innych uczestników posiedzenia, którzy takich obaw nie mają. Informację tę zapewne potwierdzi Pan prof. Franciszek Plewa.

Zważywszy na fakt, że zarówno ja osobiście, jak również Pan prof. A. Czornik, nawołujemy do merytorycznej dyskusji programowej, trudno mi wskazać powody do obaw przy otwartym zadawaniu pytań.

Chciałbym zauważyć, że oba programy zmierzają do budowania przyjaznej atmosfery, otwartości w działaniu i prestiżu Uczelni. Uprzejmie proszę o zachowanie rozsądku i nietworzenie atmosfery zagrożenia, szczególnie w przypadku tak zbieżnych merytorycznie, pozytywnych w swoim przesłaniu programów wyborczych.

Jestem otwarty na każdą merytoryczną dyskusję i proponuję także internetowy czat w dniu 12.04.2016 r. w godz. 15.00-17.00. Szczegóły przekażę jutro.
Zapraszam także do nadsyłanie uwag pocztą elektroniczną, podaję także numer telefonu kontaktowego 512662767. Szczegółowe dane dotyczące programu i informacje o kandydacie znajdziecie Państwo na stronie www.arkadiusz.mężyk.pl  

Z poważaniem
Arkadiusz Mężyk

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej