Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Stanowisko w sprawie możliwości zadawania pytań do Kandydatów na funkcję Rektora Politechniki Śląskiej - Prof. dr hab. inż. Adam Czornik

Szanowni Państwo,

W dniu 4 kwietnia Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej Pan Profesor Franciszek Plewa zaprosił Pana Profesora Arkadiusza Mężyka i mnie, aby uzgodnić szczegóły otwartego spotkania z kandydatami na rektora. Na tym spotkaniu uzgodniono wszelkie szczegóły spotkania z wyjątkiem formuły zadawania pytań kandydatom. Profesor Mężyk nie wyraził zgody na możliwość anonimowego zadawania pytań, którą ja postulowałem. Rzecz pozostawiono do decyzji Uczelnianej Komisji Wyborczej.

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Uczelnianej Komisji Wyborczej, po którym Pan Profesor Plewa poinformował, że pytania można będzie zadawać tylko w sposób jawny z podaniem imienia i nazwiska.

Nie zgadzając się z takim drastycznym ograniczeniem swobody dyskusji zwróciłem się do Panów Przewodniczących związków zawodowych ZNP i NSZZ „Solidarność” z prośbą o zadanie pytań kandydatom w imieniu osób, które nie chcą tego zrobić w trybie jawnym. Moja prośba znalazła pełne zrozumienie i poparcie Panów Przewodniczących. W związku z tym uprzejmie informuję, że osoby chcące zadać pytanie na spotkaniu z kandydatami w sposób anonimowy, mogą je przesłać na adres ZNP: ZNP@polsl.pl lub adres NSZZ „Solidarność”: Solidarnosc@polsl.pl, a przedstawiciele związków zadadzą pytania kandydatom w trakcie zebrania.

Podkreślam, że zależy mi na merytorycznej dyskusji. Proszę o zadawanie wyłącznie pytań dotyczących bezpośrednio przedstawianych programów.

Z poważaniem
Adam Czornik

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej