• Trwa rekrutacja na studia na Politechnice Śląskiej. Miejscem studiowania na trzech spośród kilkudziesięciu kierunków studiów prowadzonych na naszej uczelni badawczej jest Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej.

Na WTIL można studiować na kierunkach:

• transport
  • transport kolejowy
  • inżynieria lotnicza i kosmiczna.

Dwa pierwsze kierunki należą do dyscypliny naukowej inżynieria lądowa i transport, trzeci jest interdyscyplinarny, ale podstawowa dla niego jest ww. dyscyplina.

Studia na kierunkach transport oraz inżynieria lotnicza i kosmiczna mają profil ogólnoakademicki, a na kierunku transport kolejowy – profil praktyczny (studia dualne – współorganizowane z pracodawcami).

Na portalu rekrutacyjnym PŚ można znaleźć informacje m.in. o studiach prowadzonych w Katowicach na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej.

Uzupełniające informacje można znaleźć w wydziałowych mediach społecznościowych: Facebook, YouTube i Instagram oraz na stronach katedr: Katedry Transportu Drogowego (RT1), Katedry Transportu Kolejowego (RT2), Katedry Transportu Lotniczego (RT3) i Katedry Systemów Transportowych, Inżynierii Ruchu i Logistyki (RT4).

Przedstawiciele kierunków studiów umieścili na plakatach nazwy specjalności z dwóch kierunków studiów. Powtórzone tu zgodnie z zasadami przedstawiają się następująco.

Specjalności na kierunku transport:

• eksploatacja pojazdów samochodowych z napędem konwencjonalnym i elektrycznym
  • technika i organizacja transportu samochodowego
  • inżynieria ruchu
  • logistyka transportu
  • nawigacja powietrzna
  • mechanika i eksploatacja lotnicza.

Specjalności na kierunku transport kolejowy:

• budowa i eksploatacja pojazdów szynowych
  • projektowanie i utrzymanie infrastruktury transportu kolejowego.

Do uruchomienia specjalności jest konieczne zebranie wystarczającej liczby chętnych.

Na kierunku inżynieria lotnicza i kosmiczna nie ma specjalności, ale są do wyboru ścieżki dyplomowania:

• projektowanie statków powietrznych
  • budowa i eksploatacja silników lotniczych
  • materiałoznawstwo lotnicze
  • logistyka lotnicza.