A A+ A++

Sukces AvGeeks na STEM Innovation Contest 2023

Drużyna AvGeeks złożona ze studentów kierunku transport na Politechnice Śląskiej wygrała STEM Innovation Contest 2023 w kategorii drużyn lokalnych (Local Teams).

Zawody dotyczące innowacji w zakresie nauk ścisłych, techniki, inżynierii i matematyki (STEM – Science, Technology, Engineering, Mathematics) zostały zorganizowane przez związek europejskich uczelni EURECA-PRO (https://www.eurecapro.eu/about-eureca-pro/). Konkurs (https://www.eurecapro.eu/stem-innovation-contest/) miał na celu promowanie wynalazczości i umiejętności rozwiązywania rzeczywistych problemów zgłaszanych przez firmy z krajów EURECA-PRO (Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Grecja, Polska, Rumunia i Hiszpania).

W finale na uniwersytecie w León w Hiszpanii (Universidad de León – https://www.unileon.es/noticias/comienza-en-la-ule-la-fase-final-de-la-ii-edicion-de-la-eureca-pro-stem-innovation-contest) 7.07.2023 nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna w starciu z drużynami z Niemiec, Rumunii i Hiszpanii. Zespół w składzie: Michał Sujkowski (lider), Agnieszka Kusz (współlider) i Kajetan Potrawiak przedstawił innowacyjny kask rowerowy, który oprócz oczywistego zapewniania bezpieczeństwa biernego zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego i powypadkowego. To wszystko przez zastosowanie w nim dodatkowych funkcji, takich jak np. SOS eCall, oświetlenie, kamera.

Zespół pracował pod opieką dr. hab. inż. Damiana Hadrysia, prof. PŚ (mentora), i mgr inż. Wioletty Cebulskiej (współmentora).

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie