Relacja z wydziałowej inauguracji roku akademickiego

4 października 2022 r. w czasie uroczystości rozpoczętej o godzinie 12 w auli na drugim piętrze budynku przy ul. Zygmunta Krasińskiego 8 w Katowicach dziekan Piotr Folęga otworzył rok akademicki 2022/2023 na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej PŚ.

Po powitaniu gości, pracowników i studentów pierwszego roku jak zwykle wypełniających aulę, poza dwoma latami ograniczania zgromadzeń, przedstawił wydział i prowadzone na nim studia. Głos zabierali także prorektor Bogusław Łazarz, prezydent Katowic Marcin Krupa i przedstawicielka doktorantów Wioletta Cebulska.

Prodziekan ds. kształcenia Damian Hadryś przeprowadził immatrykulację – przyjął od rozpoczynających studia ślubowanie, a przedstawiciele trzech kierunków studiów: inżynierii lotniczej i kosmicznej, transportu i transportu kolejowego otrzymali teksty ślubowania z rąk dziekana.

Najlepszym studentom kierunków transport i transport kolejowy zostały przyznane nagrody dziekana. Najlepsza absolwentka specjalności lotniczych została nagrodzona przez Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich.

Nagrodę dla najlepszego nauczyciela akademickiego otrzymało w tym roku dwoje profesorów uczelnianych: Maria Cieśla i Grzegorz Kubica, którzy w ankietach studenckich osiągnęli identyczny najwyższy wynik.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. „Modelowanie systemów transportowych z wykorzystaniem narzędzi symulacyjnych” przedstawionego przez profesora uczelni Aleksandra Sobotę.

Życzymy wszystkim udanego roku akademickiego 2022/2023.