Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 26.02.2021

Biuro Rzecznika Prasowego Politechniki Śląskiej

Biuro Rzecznika Prasowego pośredniczy w dobrych kontaktach między Wspólnotą Akademicką Politechniki Śląskiej i mediami. Wspiera komunikację Uczelni za pośrednictwem środków masowego przekazu. Współpracując ze Wspólnotą Akademicką oraz jednostkami Uczelni, prowadzi działania informacyjne na temat Politechniki Śląskiej.

Biuro umożliwia kontakt z ekspertami Politechniki Śląskiej, a także pomaga w nawiązaniu relacji naukowców, pracowników Uczelni i studentów z przedstawicielami mediów. Organizuje konferencje, briefingi prasowe oraz spotkania z dziennikarzami, które są najlepszą okazją nie tylko do rozmowy, ale także atrakcyjnego zaprezentowania dokonań naukowych. Przygotowuje informacje prasowe, materiały fotograficzne, dźwiękowe i filmowe dla mediów.

Opracowuje m.in. „Newsletter” i „Biuletyn Politechniki Śląskiej”, a także sekcje „Aktualności" i „Fotoreportaże” oraz podstronę „Koronawirus" na www-arch.polsl.pl. Prowadzi dokumentację fotograficzną oraz filmową wydarzeń z udziałem Władz Uczelni.

Dzięki współdziałaniu ze społecznością Politechniki Śląskiej, Rzecznik Prasowy PŚ wraz z Zespołem Współpracowników ma zaszczyt i przyjemność współtworzyć i udostępniać najważniejsze informacje z życia Uczelni szerokiemu gronu odbiorców.

Rzecznik Prasowa Politechniki Śląskiej

Mgr Jadwiga Witek
Rzecznik Prasowa Politechniki Śląskiej Kierownik Biura Rzecznika Prasowego

+48 32 237 11 81 / +48 725 991 946 jadwiga.witek@polsl.pl