A A+ A++

Co nieco o poszerzonej rzeczywistości z okazji Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego

Co łączy filmy tj. IronMan, Terminator, Raport Mniejszości, Avatar, Star Wars❓ Wszystkie one zawierają sceny, gdzie bohaterowie mają do czynienia z technikami 💨poszerzonej rzeczywistości💨 (ang. augmented reality, AR). IronMan używa specjalnego hełmu, który pozwala mu wyświetlać pewne istotne dane. Podobnie widzi Terminator. W Raporcie Mniejszości i Avatarze stosowane są systemy bazujące na sterowaniu gestami i wizualizacji danych AR. W Star Wars często pojawiają się realistyczne hologramy bohaterów. Wszystko to wiąże się z technologią AR, która pozwala wzbogacać nasze otoczenie o pewne wirtualne, komputerowo generowane elementy.
 
O tego typu technologiach z okazji Światowego Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego opowiadał dziś w programie "I po drzemie" (TVP3 Katowice) dr inż. Marcin Januszka z Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn, Politechnika Śląska.

 

Cały program do zobaczenia na stronach TVP3 Katowice:

Zobacz: I po drzemie, TVP3 Katowice

 
Studentów zainteresowanych realizacją prac dyplomowych, projektów w tej tematyce zapraszamy do kontaktu z Panem Doktorem.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie