Sukcesy Absolwenta Wydziału MT

Chcielibyśmy Wam przedstawić absolwenta naszego Wydziału i Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn, Politechnika Śląska Pana Igor Puchała i pochwalić się jego ostatnimi wielkimi sukcesami. Pan Igor Puchała jest fascynatem robotyki mobilnej. W czasie studiów działał aktywnie jako prezes w Studenckim Kole AI – METH i jako projektant brał udział w opracowaniu łazika marsjańskiego zespołu Silesian Phoenix.
Swoją pasję do robotyki wykorzystał również realizując i broniąc z bardzo dobrym wynikiem w zeszłym miesiącu pracę dyplomową magisterską pt. “Projekt i konstrukcja zdalnie sterowanych robotów zasilanych kondensatorami do zastosowania w e-sporcie”. W ramach pracy, której promotorem był dr inż. Marcin Januszka, opracował małe zdalnie sterowane roboty na potrzeby autorskiej koncepcji zawodów e-sportowych. Roboty te zostały porządnie przetestowane w ramach Śląski Festiwal Nauki Katowice, gdzie odwiedzający stanowisko Politechnika Śląska mogli wziąć udział w mini zawodach e-sportowych.
Pan Igor udzielił również ostatnio wywiadu w TVP3 Katowice w programie Jest sprawa. Opowiadał o tym, jak roboty wkraczają w nasze życie i czy wkrótce mogą całkowicie zastąpić człowieka. Z resztą obejrzyjcie sami: https://katowice.tvp.pl/56184376/jest-sprawa-4102021
Panu Igorowi gratulujemy tych wszystkich sukcesów!
mini2