A A+ A++

Sukcesy Absolwenta Wydziału MT

Chcielibyśmy Wam przedstawić absolwenta naszego Wydziału i Katedra Podstaw Konstrukcji Maszyn, Politechnika Śląska Pana Igor Puchała i pochwalić się jego ostatnimi wielkimi sukcesami. Pan Igor Puchała jest fascynatem robotyki mobilnej. W czasie studiów działał aktywnie jako prezes w Studenckim Kole AI – METH i jako projektant brał udział w opracowaniu łazika marsjańskiego zespołu Silesian Phoenix.
Swoją pasję do robotyki wykorzystał również realizując i broniąc z bardzo dobrym wynikiem w zeszłym miesiącu pracę dyplomową magisterską pt. “Projekt i konstrukcja zdalnie sterowanych robotów zasilanych kondensatorami do zastosowania w e-sporcie”. W ramach pracy, której promotorem był dr inż. Marcin Januszka, opracował małe zdalnie sterowane roboty na potrzeby autorskiej koncepcji zawodów e-sportowych. Roboty te zostały porządnie przetestowane w ramach Śląski Festiwal Nauki Katowice, gdzie odwiedzający stanowisko Politechnika Śląska mogli wziąć udział w mini zawodach e-sportowych.
Pan Igor udzielił również ostatnio wywiadu w TVP3 Katowice w programie Jest sprawa. Opowiadał o tym, jak roboty wkraczają w nasze życie i czy wkrótce mogą całkowicie zastąpić człowieka. Z resztą obejrzyjcie sami: https://katowice.tvp.pl/56184376/jest-sprawa-4102021
Panu Igorowi gratulujemy tych wszystkich sukcesów!

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie