W dniu 10.12 odbył się jak co roku „Dzień Odlewnictwa dla studentów Wydziału Mechanicznego Technologicznego”. W imieniu władz Wydziału zebranych powitali Prodziekan ds. Ogólnych prof. Wojciech Sitek oraz Prodziekan ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno – Gospodarczym prof. Damian Gąsiorek. Obaj wskazali na fakt, że odlewnictwo jest wciąż doskonałym wyborem dla tych studentów, którzy chcą wiązać swoją inżynierską karierę zawodową z rozwojem nowoczesnych zagadnień inżynierii materiałowej, która jest jednym z filarów naukowych i dydaktycznych Wydziału MT.

Następnie Kierownik Katedry Odlewnictwa prof. Dariusz Bartocha przedstawił krótko możliwości kształcenia w Katedrze Odlewnictwa na każdym ze stopni studiów, podkreślając zwłaszcza spektakularną współpracę Katedry z przemysłem w ramach programu tzw. „doktoratów wdrożeniowych”.

Mimo trudnej sytuacji jak zwykle nie zawiedli przedstawiciele wiodących okolicznych odlewni oraz firm współpracujących. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych z nich, istniała możliwość prezentacji online, z której skorzystały niektóre firmy. Swoją ciekawą ofertę staży, praktyk studenckich i wakacyjnych, pracy w pełnym i niepełnym wymiarze pracy a także możliwości dalszego rozwoju w tym realizacji doktoratów naukowych i wdrożeniowych przedstawiły:

• Huta Zabrze S.A.
  • Oras Olesno sp. z o.o.
  • Huta Małapanew sp. z o.o.
  • PGO S.A.
  • Teksid Iron Poland sp. z o.o.
  • Vesuvius Poland sp. z o.o.
  • ODLEWNIA RAFAMET sp. z o. o.
  • Frech Polska sp. z o.o.
  • Nemak Poland sp. z o.o.

Oczywiście sukces wydarzenia nie byłby możliwy bez bardzo licznego udziału studentów Wydziału, dla których spotkanie zorganizowano. Na sali spotkało się łącznie blisko 100 studentów z każdego z kierunków prowadzonych na WMT i już na gorąco po zakończeniu wydarzenia, popłynęło z ich strony wiele ciepłych słów, utwierdzających organizatorów w celowości kontynuowania takich spotkań. Dzięki nim wybory naszych studentów są bardziej przemyślane a podjęta kariera zawodowa czy dalszy rozwój akademicki, przynosi im więcej satysfakcji.

Studentów zainteresowanych doskonaleniem i poszerzaniem wiedzy w zakresie odlewnictwa zapraszamy do wyboru specjalności II stopnia związanych z tą tematyką:

Automatyka i Robotyka Przemysłowa: AC2 Automatyzacja i robotyzacja procesów odlewniczych

👉Ulotka reklamowa: https://bit.ly/3GGVejA

Mechanika i Budowa Maszyn: MC8 Technologie odlewnicze