A A+ A++
photo
Autor: Lesław Gajda Publikacja: 25.04.2023 Aktualizacja: 27.04.2023

Piątek z Inżynierią Materiałową - 21.04.2023

W dniu 21 kwietnia 2023 (piątek) na Wydziale Inżynierii Materiałowej w Katowicach wiele się działo.
 
JM Rektor Politechniki Śląskiej przybył uroczyście otworzyć nowe Centrum Aktywności Studentów Politechniki Śląskiej. To m.in. hala wyposażona w najnowocześniejsze technologie, dostęp do unikatowej aparatury i możliwość realizacji własnych projektów. Centrum Aktywności Studenckiej to zaplecze warsztatowe, technologiczne i laboratoryjne dla studenckich kół naukowych oraz studentów i doktorantów realizujących prace naukowo-badawcze, projekty PBL, projekty inżynierskie oraz prace dyplomowe, a także miejsce współpracy i prezentacji osiągnięć przy pokazach, konferencjach i szkoleniach.
 
Gościliśmy również uczniów w ramach Akcji "Piątek z Inżynierią Materiałową" z ZSP Nr 3 w Jaworznie z dwoma opiekunami. Nasi goście dowiedzieli się, że wszystko jest trucizną i nic nią niej jest, bo to wszystko zależy od wielkości przyjętej dawki. Zgłębiali tajemnice innowacji w inżynierii wytwarzania na przykładzie materiałów i technologii w budowie samochodów. Poznali rąbek tajemniczego świata materiałów ceramicznych odlewając z gęstwy wyroby do gipsowych form.
 
PzIM_1.jpg (60,15 kB)
 
PzIM_2.jpg (83,73 kB)
 
PzIM_3.jpg (83,89 kB)
 
PzIM_4.jpg (150,07 kB)
 
PzIM_5.jpg (103,78 kB)
 
PzIM_6.jpg (93,35 kB)
 
 
Studiuj na Wydziale Inżynierii Materiałowej w Katowicach 👍
Udostępnij:fbtwitter

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie