Autor: Rafał Wąsik Publikacja: 22.03.2022 Aktualizacja: 22.03.2022

Studencki Nobel - konkurs stypendialny dla studentów

Ruszyła XIII edycja konkursu dla studentów z całej Polski. Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Santander Universidades zachęca rówieśników do dzielenia się swoimi osiągnięciami naukowymi, społecznymi, artystycznymi oraz rywalizacji o Studenckiego Nobla.
Jest to ogólnopolski konkurs stypendialny stworzony przez studentów dla studentów, któregojest wyróżnienie najzdolniejszych oraz wsparcie w budowaniu marki osobistej w świecie nauki i biznesu.
Studenci mogą spróbować swoich sił w 9 kategoriach konkursowych:
  • nauki techniczne
  • sztuka
  • dziennikarstwo i literatura
  • nauki przyrodnicze i energetyka
  • fizyka i astronomia
  • medycyna i farmacja
  • nauki społeczne
  • nauki ekonomiczne
  • działalność społeczna
Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają nagrody w wysokości 5 000 zł ufundowane przez partnera XII i XIII edycji - Santander Universidades. Konkurs ten jest świetną okazją nie tylko do zdobycia stypendium, ale także do wyróżnienia się na rynku pracy i zbudowania sieci networkingowej z innymi ambitnymi studentami z całej Polski. Laureaci będą mieli okazję poznać się, podzielić doświadczeniami  i nawiązać współpracę na polu naukowym, artystycznym, a także społecznym.

“Pragniemy, by młodzi, zdolni badacze, artyści i działacze społeczni zostali docenieni za swój trud i ciężką pracę, jaką włożyli w rozwój swoich pasji i zainteresowań. Studencki Nobel to jedyny tego rodzaju konkurs, w którym to właśnie studenci tworzą dla swych kolegów i koleżanek możliwość zaprezentowania siebie i swoich dokonań.” - tłumaczą organizatorzy.

Co roku liczba zgłoszeń mierzona jest w setkach, dlatego zdobycie tytułu Laureata lub Finalisty Studenckiego Nobla jest ogromnym wyróżnieniem.

Wsparcie Santander Universidades
Od początku swojego istnienia Santander Universidades przyznał już 630 000 stypendiów na całym świecie, wspierając tym samym rozwój środowiska akademickiego. Działalność programu trwa już od 10 lat w Polsce i od 25 lat na świecie. Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, obejmujące m.in. wsparcie edukacji i zrównoważonej gospodarki czy przeciwdziałanie nierówności płci, są trwale wpisane w strategię banku i stanowią ważną, integralną część realizacji agendy Responsible Banking w Santander Bank Polska. Santander Universidades wspiera kolejną edycję Studenckiego Nobla wierząc, że wsparcie i docenienie uzdolnionych studentów realnie przekłada się na ich sukces zawodowy i szanse na rynku pracy.
Aby aplikować na Studenckiego Nobla 2022, wystarczy wejść na stronę www Studencki Nobel 2022 i wypełnić formularz zgłoszeniowy do 31 marca 2022 r.
Obecnie trwają także nabory na inne Stypendia Santander, które rozwijają m.in. kompetencje cyfrowe, biznesowe i językowe. Zapraszamy do aplikowania na platformie www.santander-grants.com/pl

do pobrania: Studencki Nobel 2022 - informacje (pdf, 287 KB)

SN

Pokaż wszystkie