2019-05-11 Piknik Naukowy Warszawa PŚ (13)
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 02.11.2022     Aktualizacja: 29.11.2022

Zaproszenie do udziału w 26. Pikniku Naukowym w Warszawie

Zapraszamy do aktywnego udziału w organizowanym przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik, czyli 26. Pikniku Naukowym. Wydarzenie odbędzie się 27 maja 2023 roku na PGE Narodowym w Warszawie.

26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w formie stacjonarnej. Aby zgłosić aktywność (w formie pokazu, pokazu na scenie, warsztatu lub stoiska), należy wypełnić formularz rejestracyjny do 13 listopada 2022 r. Koordynatorów pokazów zakwalifikowanych do wydarzenia w ramach stoiska Politechniki Śląskiej, poinformujemy o tym fakcie do 16 listopada.

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej, której celem jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez eksperymenty, doświadczenia oraz pokazy adresowane do odbiorców ze wszystkich grup wiekowych. W latach ubiegłych reprezentacja Politechniki Śląskiej, w której skład wchodzili naukowcy, doktoranci i studenci Uczelni, brała udział w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik i w każdej edycji tego wydarzenia została wysoko oceniona pod względem merytorycznym. Dlatego też PR i CNK po raz 6. zaprosiło naszą Uczelnię do współpracy przy tym wydarzeniu.

Przyszłoroczny temat Pikniku odbędzie się pod hasłem „REWOLUCJE NAUKOWE – KOPERNIK I INNI”. To niebywała okazja, by zaprezentować naukę wymagającą odwagi w myśleniu i działaniu na miarę rewolucji kopernikańskiej, a w tym wynalazki, technologie i badania, które zmieniają nasze codzienne życie.