foto 27 05.11.2022 kopia
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 07.11.2022

Wyniki eliminacji 5. śląskiej edycji konkursu Three Minute Thesis®

Jury wyłoniło 10 doktorantów, którzy wystąpią w finale śląskiej edycji konkursu Three Minute Thesis®. 5 listopada odbyły się eliminacje z udziałem młodych naukowców z uczelni i instytutów PAN znajdujących się w województwie śląskim.

Spośród 17 uczestników tegorocznych eliminacji konkursu Three Minute Thesis® Jjury wyłoniło 10 osób, które wystąpią w finale 18 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w CKS „Mrowisko” w Gliwicach:

Eryk Goldmann (Politechnika Śląska)

Krzysztof Grzyb (Politechnika Śląska)

Joanna Kruszyńska-Szwedo (Uniwersytet Śląski)

Kacper Kuta (Politechnika Śląska)

Anna Ledwoń (Śląski Uniwersytet Medyczny)

Jakub Łagiewka (Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza)

Katarzyna Nowak (Politechnika Śląska)

Weronika Porc (Uniwersytet Śląski)

Katarzyna Sindera (Instytut Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach)

Dominik Smyczek (Politechnika Śląska)

Three Minute Thesis® to konkurs z zakresu komunikacji naukowej, polegający na zaprezentowaniu zagadnień i badań związanych z doktoratem. Jego ważnym aspektem jest czas przeznaczony na wystąpienie – to tylko 3 minuty, podczas których doktoranci w sposób przystępny i zrozumiały dla odbiorców niezwiązanych z dziedziną muszą wyjaśnić, czym się zajmują w działaniach naukowych.

foto 53 05.11.2022

Tegoroczna śląska edycja Three Minute Thesis® jest organizowana przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej po raz 5. Do udziału w eliminacjach zgłosili się doktoranci z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,  Instytutu Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach, Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Politechniki Częstochowskiej.

foto 14 05.11.2022
foto 61 05.11.2022

Zapraszamy do udziału w finale 5. śląskiej edycji konkursu Three Minute Thesis® na żywo w CKS „Mrowisko” lub obejrzenia transmisji na żywo z wydarzenia  na kanale YouTube Politechniki Śląskiej.

Bądźcie na bieżąco, obserwując profil Centrum Popularyzacji Nauki na Facebooku oraz wydarzenie

ico

Fotorelacja z eliminacji konkursu Three Minute Thesis