wykłady i pokazy
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 29.03.2022

Wykłady i pokazy popularnonaukowe w Instytucie Fizyki

Naukowcy Instytutu Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznego Politechniki Śląskiej zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych na wykłady i pokazy popularnonaukowe poświęcone fizyce.

Wykłady są planowane na kwiecień oraz maj 2022 roku. Będą poruszały m.in. takie tematy związane z optyką, zjawiskami elektromagnetycznymi, wektorom. Zapisów na wykłady można dokonać za pośrednictwem adresu mailowego: justyna.juszczyk-synowiec@polsl.pl.

Ponadto uczniowie mogą wziąć udział w demonstracjach: „Dynamika i kinematyka”, „Bryła sztywna”, „Drgania i fale”, „Optyka” oraz „Elektryczność i magnetyzm”. W przypadku ustalenia terminu pokazów oraz zgłoszenia należy przesłać wiadomość na adres mailowy: barabara.solecka@polsl.pl.

Harmonogram: