Purple and Green Illustrated Swirl Mardi Gras Card (3)
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 22.03.2022

Wydarzenie popularnonaukowe w Muzeum Ognia w Żorach

Zapraszamy naukowców, doktorantów oraz studentów Politechniki Śląskiej do zgłaszania aktywności prezentowanych podczas spotkań popularnonaukowych w Muzeum Ognia w Żorach.

Muzeum Ognia to przestrzeń związana z historią Żor, a w szczególności z częstymi pożarami zagrażającymi miastu. To także miejsce, w którym znajdują się interaktywne ekspozycje oraz odbywają warsztaty poświęcone zagadnieniom z zakresu fizyki i chemii. Odwiedzający Muzeum to uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, grupy przedszkolne, dorośli, którzy chcą poeksperymentować, wziąć udział w pokazach, zwiedzić wystawę czy też poznać nowe naukowe zagadnienia.

Zapraszamy do współpracy popularnonaukowej  i zgłaszania aktywności na wydarzenia planowane 23 kwietnia oraz 14 maja w budynku Muzeum Ognia (ul. Katowicka 3, Żory). Rejestracji aktywności w formie warsztatów, pokazów lub krótkiego wykładu z pokazem można dokonać za pośrednictwem formularza. Maksymalna liczba uczestników spotkania to 30 osób.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 marca 2022 r.