2022-04-29-baner-sport-wspieramy-naukowo-fb-1200x628-fb
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 10.05.2022     Aktualizacja: 16.05.2022

Sport wspieramy naukowo! Zapraszamy do udziału w wydarzeniu 18 maja

Czy smartfon może zmienić się w laboratorium diagnostyczne, jak odżywiać się zdrowo i dlaczego zgrzytanie zębami to problem medyczny? Na te oraz inne pytania odpowiedzą specjaliści w zakresie medycyny, sportu i technologii już 18 maja. Zapraszamy do udziału w akcji „Sport wspieramy naukowo” na Politechnice Śląskiej.

„Sport wspieramy naukowo” to realizowana na Politechnice Śląskiej akcja łącząca nauki ścisłe, medycynę oraz sport. Już 18 maja 2022 r. w godz. od 10:00 do 15:00 przybierze formę otwartego wydarzenia skierowanego do wszystkich osób zainteresowanych aktywnym i zdrowym trybem życia.

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia rozpoczniemy rozgrzewkę prowadzoną przez Aleksandrę Bańbor – trenerkę, wielokrotną medalistkę Akademickich Mistrzostw Polski, byłą reprezentantkę kadry Polski w pływaniu, studentkę Wydziału Inżynierii Biomedycznej. Krótki trening będzie wstępem do zawodów sportowych, podczas których będzie można sprawdzić swoją sprawność. Aktywność fizyczna powinna również iść w parze z regenerującym odpoczynkiem, dlatego zachęcamy do odwiedzenia strefy relaksu z dobrą muzyką, wygodnymi leżakami i zdrowymi przekąskami.

Wydarzenie „Sport wspieramy naukowo” to niezwykła okazja do przyjęcia ogromnej dawki wiedzy o zdrowiu, prawidłowym żywieniu, zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym, redukowaniu stresu czy też aktywnościach fizycznych i wspierających je technologiach. Wykłady poprowadzą:

• dr hab. inż. Robert Michnik, prof. PŚ z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej,
  • dr n. med. Karolina Walczyńska-Dragon z Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • dr hab. n. med. Tomasz Francuz z Wydziału Nauk Medycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • dr hab. n. med. Oskar Kowalski, prof. ŚUM z Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Héctor Paredes Suárez z Uniwersytetu w Leon w Hiszpanii.

Ponadto, młodzieży ze szkół ponadpodstawowych będziemy mogli poradzić, jak pasje sportowe (i naukowe) połączyć z naukowymi i wybrać odpowiedni kierunek studiów na Politechnice Śląskiej – w czasie trwania wydarzenia uczestnicy będą mogli odwiedzić stoisko i zapoznać się z ofertą studiów Uczelni.

Widzimy się już 18 maja w godz. 10:00–15:00 na deptaku przy ulicy Akademickiej 2! Do zobaczenia!

#sportwspieraMYnaukowo