Troje naukowców w laboratorium. Na bannerze znajdują się napisy
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 06.04.2022     Aktualizacja: 07.04.2022

Love science? Share science! #internationalsciencesharing

Science Popularization Center SUT is building international community of science loving communicators who will join us in our science popularization and communication actions.

Are you an international student, Ph.D. student or researcher at the Silesian University of Technology? Are you performing interesting research and you would like to share it with a wider non-scientific audience? Do you enjoy science and research and you would like communicate it fo a variety of auditoria?

Love science? Share science!

Register here and we will contact you with the details.