Autor: Agnieszka Konieczny Publikacja: 27.04.2022 Aktualizacja: 27.04.2022

Tenis stołowy - Akademickie Mistrzostwa Polski (Finał)

Drużyna kobiet najlepsza w Polsce, zespół mężczyzn na 3. miejscu w klasyfikacji Uczelni Technicznych!!!

Zakończeniem studenckich rozgrywek w tenisie stołowym był turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który rozegrano w Gdańsku w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w dniach 22-24.04.2022 r. Do zawodów kwalifikację wywalczyło 16 najlepszych w kraju zespołów męskich i żeńskich, w większości drużyny te oparte były na bardzo dobrych graczach występujących w rozgrywkach 1. i 2. ligi tenisa stołowego, w niektórych ekipach startowali zawodnicy Lotto Superligi mężczyzn i Ekstraligi kobiet, reprezentanci kraju i medaliści Mistrzostw Polski.

W tym doborowym gronie dzielnie walczyła reprezentacja Politechniki Śląskiej w składzie:

- Agata PASZEK (Wydział Budownictwa),

- Estera RAZAKOWSKA (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),

- Dominika GILEWSKA (Wydział Budownictwa),

- Marta GAWLICZEK (Wydział Chemiczny),

- Jakub WOŹNIAK (Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej),

- Krzysztof PAWŁOWSKI (Wydział Organizacji i Zarządzania),

- Michał SKÓRSKI (Wydział Organizacji i Zarządzania),

- Maciej CHORĄŻY (Wydział Budownictwa),

- Piotr ZEMŁA (Ośrodek Sportu).

Nasza drużyna kobiet trafiła do bardzo silnej grupy, gdzie odniosła jedną porażkę z głównym faworytem do końcowego zwycięstwa – ekipą Uniwersytetu Ekonomicznego Wrocław (z siostrami Węgrzyn w składzie: aktualną Mistrzynią Polski Seniorek – Katarzyną i brązową medalistką - Anną) oraz dwa bardzo cenne, ciężko wywalczone zwycięstwa – z zespołami Akademii Wychowania Fizycznego Kraków i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, co dało nam drugie miejsce w grupie i awans do meczu ćwierćfinałowego. Tam przegraliśmy z mocną drużyną Uniwersytetu Gdańsk i następne mecze rozegraliśmy w przedziale miejsc 5-8. Stoczyliśmy dwa bardzo zacięte pojedynki: wygrany z dziewczynami z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i przegrany w derbowym spotkaniu z koleżankami z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i ostatecznie zakończyliśmy zawody na bardzo wysokim 6. miejscu w Klasyfikacji Generalnej i 1. miejscu w zestawieniu Uczelni Technicznych.

Natomiast mężczyźni rozpoczęli zmagania od dwóch porażek w grupie z drużynami Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i Politechniki Rzeszów, po czym w meczu „ostatniej szansy” nasi zawodnicy zmobilizowali się i wygrali pojedynek z rywalami z Politechniki Kraków, co oznaczało 3. miejsce w grupie i dalsze gry w przedziale miejsc 9-12. Tutaj doszło do przysłowiowego „horroru” w kluczowym meczu z Politechniką Lubelską, zakończonego naszym szczęśliwym zwycięstwem, co przełożyło się na 3. lokatę w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W ostatnim spotkaniu zwyciężyliśmy ekipę Uniwersytetu Gdańsk i zakończyliśmy rozgrywki na 9. miejscu w generalnym podsumowaniu. Złote medale dziewczyn i brązowe chłopaków w rywalizacji Uczelni Technicznych (także wysokie lokaty w Klasyfikacji Generalnej) należy uznać za ogromny sukces naszej ambitnej reprezentacji – gratulacje i podziękowania dla zaangażowanie, waleczność i sportowe emocje dla całej drużyny!!!

mgr Piotr Zemła

Szczegółowe wyniki, zdjęcia i więcej informacji na stronach: www.ampy.pl (Tenis Stołowy Finał), https://www.facebook.com/AMPTenistolowyFIN

Pokaż wszystkie

Zamknięcie Lodowiska