Autor: Agnieszka Konieczny Publikacja: 14.04.2022 Aktualizacja: 14.04.2022

Akademickie Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym - III edycja

Zwycięstwo Politechniki Śląskiej - 1. miejsca drużynowo kobiet i mężczyzn !!!

Trzeci - ostatni śląski akademicki turniej tenisa stołowego rozegrano 10. kwietnia z udziałem 24. mężczyzn i 14. kobiet reprezentujących 8 śląskich uczelni. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowała się 11-osobowa reprezentacja Politechniki Śląskiej w składzie:

Estera RAZAKOWSKA (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),

Dominika GILEWSKA (Wydział Budownictwa.),

Marta GAWLICZEK (Wydział Chemiczny),

Martyna RADZIK (Wydział Architektury),

Maciej CHORĄŻY (Wydział Budownictwa),

Michał SKÓRSKI (Wydział Organizacji i Zarządzania),

Michał SIWIEC (Wydział Elektryczny),

Michał STEFANIAK (Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej),

Kamil MIKA (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),

Ksawery ZIĘTARA (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki),

Jakub SKRZYPCZYK (Wydział (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki).

W zawodach przeprowadzono turnieje gier pojedynczych kobiet i mężczyzn, gdzie nasi reprezentanci zaprezentowali wysoką i równą dyspozycję zdobywając wiele czołowych lokat - Estera Razakowska zajęła 3. miejsce, Dominika Gilewska uplasowała się na 4. pozycji w turnieju kobiet, świetnie spisały się Marta Gawliczek - 5 miejsce i Martyna Radzik - 8 lokata, co w sumie dało dziewczynom 1. miejsce w podsumowaniu zespołowym dzisiejszych zmagań.  Wśród mężczyzn Maciej Chorąży wywalczył 5. miejsce, a Michał Skórski zajął 6 lokatę. Dobrze zagrali także kolejni przedstawiciele Politechniki - Michał Stefaniak, Kamil Mika i Michał Siwiec kończąc zawody w przedziale miejsc 9-12.

W końcowej klasyfikacji drużynowej (suma punktów z trzech edycji) wyraźnie zwyciężyły obie reprezentacje Politechniki Śląskiej. Drużyna kobiet zdobyła łącznie 333 pkt. wyprzedzając ekipy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (207 pkt.) i Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej (115 pkt). Mężczyźni zgromadzili w trzech turniejach 326 pkt., za nami uplasowały się zespoły Uniwersytetów: Ekonomicznego (298) pkt. i Śląskiego (124 pkt.).

Gratulacje i podziękowania dla całej pingpongowej drużyny Politechniki Śląskiej za bardzo dobrą grę i ambitną postawę we wszystkich trzech turniejach. W zawodach brali udział: Estera Razakowska, Dominika Gilewska, Marta Gawliczek, Agata Paszek, Kinga Siemińska, Martyna Radzik, Iga Szymańska, Maciej Chorąży, Michał Skórski, Michał Siwiec, Jakub Woźniak, Krzysztof Pawłowski, Michał Stefaniak, Kamil Mika, Ksawery Ziętara, Jakub Skrzypczyk, Mateusz Hamerlik.

Wyniki szczegółowe wszystkich edycji, klasyfikacje końcowe na stronie www.azs.katowice.pl.

Piotr Zemła

Pokaż wszystkie

Akademickie Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych II edycja

Janusz Pluta
2023-03-14 11:02:35
2023-03-14 11:45:59
photo

Uwaga - Lodowisko "Tafla" jest NIECZYNNE!

2023-03-01 07:58:32
2023-03-01 08:01:06

UWAGA! ZNIŻKI Biletów na Lodowisku

2023-01-31 09:44:50