A A+ A++
on-line
Autor: Iwona Warecka Publikacja: 09.03.2022 Aktualizacja: 09.03.2022

Wskazówki i najlepsze praktyki dotyczące publikacji od redaktorów IEEE

Zapraszamy na seminarium IEEE poświęcone najlepszym praktykom autorskim w publikowaniu w otwartym dostępie, zatytułowanym Wskazówki i najlepsze praktyki dotyczące publikacji od redaktorów IEEE

30 marca 2022, godz. 15.00, czas trwania: 90 minut

ZAREJESTRUJ SIĘ

W tym bezpłatnym seminarium autorzy na żywo zapoznają się z najlepszymi praktykami w przygotowywaniu manuskryptu, procesem zgłaszania czasopism oraz uzyskają ważne wskazówki dotyczące publikowania oraz zwiększenia widoczności i wpływu badań poprzez publikowanie w wielu opcjach otwartego dostępu możliwych w IEEE.

Podczas dwóch głównych prezentacji, prowadzonych przez dr. Dereka Abbotta z University of Adelaide w Australii oraz dr. Paolo Bonato z Harvard University, uczestnicy poznają krytyczny wgląd w proces recenzowania i składania zgłoszeń IEEE oraz wskazówki dotyczące tego, czego redaktorzy szukają w zgłoszeniach. Inni prezenterzy z IEEE omówią również takie tematy, jak programy otwartego dostępu IEEE dla instytucji, strategie badawcze wykorzystujące bibliotekę cyfrową IEEE Xplore, narzędzia autorskie i inne ważne dla autorów zasoby.

Główne zagadnienia seminarium:

• zwiększenie widoczności i wpływu swoich badań
  • wskazówki i najlepsze praktyki zwiększające szanse na publikację
  • czego redaktorzy i recenzenci szukają w zgłoszeniach
  • najczęstsze powody odrzucania artykułów
  • wybór odpowiedniej publikacji do zgłoszenia naukowego
  • dlaczego warto publikować w czasopiśmie w otwartym dostępie
  • opcje otwartego dostępu w IEEE dla autorów i instytucji
  • strategie badawcze z wykorzystaniem biblioteki cyfrowej IEEE
  • narzędzia autorskie dostępne w IEEE do promowania otwartej nauki

Podczas spotkania będzie też możliwość zadawania pytań ekspertom i uzyskania odpowiedzi na ważne dla kariery naukowej kwestie. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

30.06

Nowa edycja Journal Citation Reports

29.06

Co mogą więcej nam powiedzieć poszczególne cytowania?

31.05

Clarivate. Wykorzystaj InCites do wnikliwej analizy SWOT i innych analiz porównawczych

31.05

Clarivate. Jak efektywnie tworzyć przegląd literatury

23.05

Web of Science i InCites w praktyce. EndNote online II – wykorzystanie w pisaniu publikacji naukowych

20.05

Web of Science i InCites w praktyce. EndNote online I – tworzenie i zarządzanie biblioteką rekordów

06.05

Webinarium EBSCO na temat szkodliwych praktyk w wydawnictwach naukowych (przypadek czasopism drapieżnych)

28.04

Opracowanie analiz i raportu dla wydziału lub grupy autorów

27.04

Zalety wykorzystania danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznym

26.04

Wykorzystaj rozwiązania Clarivate do opracowania strategii rankingowej

25.04

Web of Science – tworzenie raportów cytowań i indeks Hirscha

22.04

Podstawy i obliczenia wskaźników Journal Impact Factor i Journal Citation Indicator

07.04

Kwietniowe webinaria IEEE

05.04

Kwietniowe webinaria IEEE

30.03

Wskazówki i najlepsze praktyki dotyczące publikacji od redaktorów IEEE

03.03

Zapraszamy na webinarium IEEE Strategie wyszukiwania umożliwiające spersonalizowanie swoich doświadczeń badawczych

31.08

Bezpłatne szkolenie z zarządzania danymi badawczymi.

11.08

Webinarium Taylor&Francis dotyczące publikowania otwartego

25.05

Wystawa "Książka koreańska"