A A+ A++
photo
Autor: Iwona Warecka Publikacja: 02.02.2022 Aktualizacja: 02.02.2022

Polecamy źródła elektroniczne

W związku z remontem prowadzonym w naszej Bibliotece i związanymi z tym utrudnieniami w dostępie do większości źródeł drukowanych, zachęcamy Czytelników do korzystania ze źródeł elektronicznych.

Są one dostępne ze strony Biblioteki – najłatwiej korzystać ze źródeł elektronicznych poprzez zakładkę WYKAZ ŹRÓDEŁ ELEKTRONICZNYCH. Pracownikom i studentom Politechniki Śląskiej rekomendujemy dostęp zdalny poprzez system uwierzytelniania HAN.

Biblioteka oferuje dostęp do pełnych tekstów wielu tytułów czasopism polskich (m.in. Abrys, AGH, Arianta, Elamed, Sigma Not) i zagranicznych (m.in. DOAJ, Ebsco, Elsevier, Emerald, IEEE, SciVal, SIAM, Springer, Tylor and Francis, Web of Science, Wiley), a także bazy danych zawierające pełne teksty książek, takie jak ebookpoint BIBLIO, IBUK Libra, Knovel, Scopus, Springer, Wiley.

Biblioteka Politechniki Śląskiej zachęca również do korzystania z kolekcji cyfrowych:

Biblioteki Cyfrowej Politechniki Śląskiej, która zawiera elektroniczne wersje książek i czasopism gromadzonych w zbiorach Biblioteki Politechniki Śląskiej. Wśród kolekcji znalazły się m.in. rozprawy doktorskie (pełne teksty rozpraw, których autorzy wyrazili na to zgodę), prace habilitacyjne oraz zeszyty naukowe. Spośród Zeszytów Naukowych Politechniki Śląskiej w pełni udostępniono następujące serie: Architektura, Automatyka, Budownictwo, Elektronika, Elektryka, Energetyka, Hutnictwo, Informatyka, Matematyka-Fizyka, Matematyka Stosowana, Mechanika, Transport (w opracowaniu są serie Górnictwo i Studia Informatica).

Repolis – repozytorium materiałów naukowych tworzonych przez pracowników Politechniki Śląskiej. Zebrane dokumenty są pogrupowane w kolekcje, zgodnie z jednostkami Politechniki Śląskiej.

Dydaktycznej Biblioteki Cyfrowej Politechniki Śląskiej, której celem jest ułatwienie studentom i pracownikom Politechniki Śląskiej dostępu do materiałów bibliotecznych. Znajdują się w niej materiały pochodzące z naszych zbiorów, a zamówienia na kolejne potrzebne materiały mogą składać pracownicy uczelni. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Z zasobami i usługami Biblioteki Politechniki Śląskiej łatwo się zapoznać korzystając z kursu on-line Zbiory i usługi Biblioteki dla zdalnej edukacji na Platformie Zdalnej Edukacji Biblioteki. Szkolenie przybliża użytkownikom oferowane przez Bibliotekę możliwości wyszukiwania i dotarcia do informacji oraz korzystania on-line z publikacji naukowych. Ze szkolenia można się dowiedzieć, jak korzystać z udostępnianych baz książek, czasopism, zasobów Biblioteki Cyfrowej, katalogów i linków do interesujących materiałów.

Zachęcamy również do śledzenia aktualności na stronie Biblioteki, gdzie pojawiają się informacje o szkoleniach on-line prowadzonych przez specjalistów oferujących różnorodne zbiory elektroniczne, m.in. z Elsevier, Springer, Wiley czy Clarivate.

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Scopus AI - rewolucja w wyszukiwaniu badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji

Iwona Warecka
2024-04-16 08:14:34
2024-04-16 08:16:13
16.04.2024
photo

Webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”

Iwona Warecka
2024-04-11 14:22:53
2024-04-11 14:24:38
11.04.2024
photo

Dostęp testowy do SciFlow

Iwona Warecka
2024-04-05 11:01:29
2024-04-05 11:08:13
05.04.2024
photo

Dostęp do dodatkowych kolekcji Science Direct

Iwona Warecka
2024-03-22 09:01:00
2024-04-16 12:57:44
22.03.2024

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
15.05

Scopus AI: sesja Q&A z ekspertem

22.04

Scopus AI - rewolucja w wyszukiwaniu badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji

19.04

Scopus, SciVal i Rankingi - co warto wiedzieć?

16.04

Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk bio-medycznych

15.04

Webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie