Autor: Iwona Warecka Publikacja: 02.07.2021 Aktualizacja: 02.07.2021

Lipcowe szkolenia EBSCO

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach on-line organizowanych w lipcu przez EBSCO, podczas których trenerzy w zwięzły sposób opowiedzą o rozwiązaniach, produktach i ich aktualizacjach.

Szczegóły sesji przedstawiamy poniżej:

Przegląd narzędzi EBSCOhost przydatnych w pracy badawczej

6 lipca 2021, godz. 13.00 (60 minut) | Rejestracja

Platforma EBSCOhost to nie tylko miejsce, gdzie badacze mogą odkrywać literaturę naukową, ale również pracować z pełnym tekstem oraz bibliografią. Podczas tej praktycznej sesji zostanie dokonany przegląd funkcji, tj. zapisywanie artykułów w indywidualnym folderze i dzielenie się wynikami poszukiwań z innymi, wykorzystanie historii wyszukiwań, zapisywanie danych do managerów bibliografii, w tym Zotero czy Mendeley, zapisywanie artykułów do konta Google Drive.

Zabierz e-książkę EBSCO na wakacje

7 lipca 2021, godz. 12.30 (40 minut) | Rejestracja

Praktyczne szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z e-książek online, pobierać e-książki w całości i we fragmentach oraz jak korzystać z e-książek na smartfonach, tabletach i czytnikach.

Tworzenie artykułów naukowych z EBSCOhost

8 lipca 2021, godz. 10.30 (60 minut) | Rejestracja

Podczas szkolenia zostaną pokazane opcje i funkcje dostępne na platformie EBSCOhost, które mogą okazać się szczególnie przydatne podczas pracy nad artykułem naukowym. Pojawią się też kwestie: jak są zbudowane publikacje naukowe, jakie mamy typy publikacji, dlaczego warto publikować w źródłach recenzowanych naukowo oraz jak przygotować się do badań.

Lista publikacji AZ w nowej odsłonie

13 lipca 2021, godz. 14.30 (30 minut) | Rejestracja

Podczas szkolenia zaprezentowany zostanie interfejs nowej listy AZ, sposoby wyszukiwania czasopism i książek w zasobach biblioteki, sposoby korzystania z dostępnych ograniczników oraz sprawdzania dostępności tytułów.

Micro session: pobieranie e-książek do aplikacji EBSCO

14 lipca 2021, godz. 12.00 (20 minut) | Rejestracja

Sesja dedykowana nowej aplikacji mobilnej EBSCO. Jak pobrać, zalogować się i korzystać z aplikacji? Jak w łatwy sposób aplikacja umożliwia pobieranie książek elektronicznych?

Poznaj tajemnice wyszukiwania zaawansowanego na EBSCOhost

15 lipca 2021, godz. 13.00 (45 minut) | Rejestracja

Szkolenie dedykowane opcjom wyszukiwania z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania zaawansowanego na platformie EBSCOhost. Będzie można się dowiedzieć, jak korzystać z operatów Boolean, jak odpowiednio tworzyć zaawansowaną strategię wyszukiwawczą, jak stosować znaki specjalne oraz kody pól dla bardziej precyzyjnego wyszukiwania.

Poznaj bazy EBSCO dostępne w ramach licencji krajowej dla wszystkich uczelni w Polsce

19 lipca 2021, godz. 14.00 (60 minut) | Rejestracja

Podczas sesji zostanie dokonany przegląd baz EBSCO dostępnych w ramach tzw. licencji krajowej, z których mogą korzystać wszystkie uczelnie i instytucje badawcze w Polsce. Studenci i pracownicy uczelni mają dostęp do EBSCO Open Dissertations™ – międzynarodowej bazy prac dyplomowych i dysertacji oraz 16 obszernych naukowych baz danych refundowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wchodzące w skład pakietu bazy Academic Search™ Ultimate oraz Business Source® Ultimate są jednymi z najczęściej wykorzystywanych zasobów naukowych na świecie przez wiodące ośrodki akademickie.

Bazy dla nauk medycznych: MEDLINE i CINAHL

20 lipca 2021, godz. 14.30 (60 minut) | Rejestracja

Praktyczna sesja, podczas której omówione zostaną opcje wyszukiwania w bazie MEDLINE oraz CINHAL. Te dwie bazy medyczne cechują się dedykowanymi opcjami wyszukiwania i zawężania wyników, które rzadko występują w przypadku wyszukiwania w innych popularnych bazach EBSCO.

Jak kupować e-książki za pomocą księgarni internetowej EBSCO?

21 lipca 2021, godz. 10.30 (40 minut) | Rejestracja

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z księgarnią internetową EBSCOhost Collection Manager. Dokonany zostanie przegląd najważniejszych funkcji oraz omówione krok po kroku jak dokonać zamówienia wybranych tytułów.

Więcej informacji pod linkiem: Szkolenia EBSCO | Harmonogram szkoleń po polsku | LIPIEC 2021

Instrukcja_dołączenia_do_sesji_szkoleniowej_Zoom_PL.pdf (ebsco.com)

Pokaż wszystkie
photo

Galeria Sztuki Zakamarek zaprasza na wystawę pt.: "Do3"

2024-04-25 13:09:02
2024-04-25 13:11:33
photo

Scopus AI - rewolucja w wyszukiwaniu badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji

2024-04-16 08:14:34
2024-04-16 08:16:13
photo

Webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”

2024-04-11 14:22:53
2024-04-11 14:24:38

Dostęp testowy do SciFlow

2024-04-05 11:01:29
2024-04-05 11:08:13

Więcej aktualności

Pokaż wszystkie
15.05

Scopus AI: sesja Q&A z ekspertem

22.04

19.04

Scopus, SciVal i Rankingi - co warto wiedzieć?

16.04

Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk bio-medycznych

15.04

Webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”