Autor: Iwona Warecka Publikacja: 07.06.2021 Aktualizacja: 28.09.2021

Dostęp testowy do platformy JoVE

Biblioteka Politechniki Śląskiej uzyskała dostęp testowy do platformy JoVE (Journal of Visualized Experiments), który potrwa od 10 maja do 30 czerwca 2021 roku.
Dostęp testowy do JoVE Unlimited obejmuje:
  • JoVE Journal: recenzowane czasopismo z artykułami opublikowanymi w formacie wideo i tekstowym,
  • JoVE Encyclopedia of Experiments: encyklopedia wideo na temat zaawansowanych eksperymentów badawczych,
  • JoVE Science Education: biblioteka filmów ilustrujących metody badawcze, ich zastosowania i przykłady z życia wzięte,
  • JoVE Lab Manual: zasoby wideo zawierające programy nauczania dla popularnych laboratoriów wprowadzających z instrukcjami krok po kroku,
  • JoVE Core: podręczniki wideo wprowadzające w życie podstawowe pojęcia i metody.
JoVE to jedyny na świecie recenzowany naukowo periodyk w formie wideo z zakresu biologii, chemii, medycyny, biotechnologii, psychologii oraz dziedzin pokrewnych, indeksowany w PubMed i Web of Science.
JoVE to:
  • ponad 13 000 recenzowanych naukowo wideo – artykułów „JoVE Journal”,
  • ponad 150 nowych publikacji każdego miesiąca,
  • ponad 17 000 autorów z renomowanych uczelni i instytucji badawczych,
  • Impact Factor (IF=1.163).
Materiały JoVE to wizualizacje wideo w rozdzielczości HD przygotowywane w laboratoriach renomowanych uczelni, które umożliwiają szybkie zrozumienie zagadnień dzięki angażowaniu studentów w proces uczenia się. Do każdego filmu JoVE dołączony jest tekst – transkrypcja filmu, opis przebiegu eksperymentu z wykazem użytych materiałów, bibliografią oraz testy i quizy sprawdzające wiedzę.
Zawartość podzielona jest na dwa główne moduły: Education i Research. Dla wykładowców to możliwość korzystania z szerokiej gamy innowacyjnych metod pracy, m.in.: zintegrowanego nauczania (blended learning) oraz odwróconej klasy (flipped classroom).
Użytkowników platformy zachęcamy do zakładania własnych kont, dzięki czemu istnieje możliwość zachowywania na własnym profilu dużej ilości materiałów edukacyjnych w formie wideo, tekstów, quizów.
Aby się zalogować, należy:
  • Wejść na www.jove.com,
  • Przejść do zakładki Zaloguj się (Sign in), a następnie Załóż Konto (Create an Account),
  • Po założeniu Konta JoVE należy logować się poprzez:
Zakładkę Zaloguj się (Sign in) -> wpisz Email Instytucjonalny (Institutional Email) oraz Hasło dostępu (Password). Następnie kliknij niebieski przycisk Zaloguj się (Sign in).
Alternatywnie można zalogować się poprzez zakładkę Mój JoVE (My JoVE) w prawym górnym rogu. Po zalogowaniu się pojawi się zakładka Dostęp JoVE (JoVE Access) -> kliknij, aby zalogować się. Treść subskrybowana będzie podświetlona, pozostała – szara.

Pokaż wszystkie
photo

Scopus AI - rewolucja w wyszukiwaniu badań naukowych za pomocą sztucznej inteligencji

2024-04-16 08:14:34
2024-04-16 08:16:13
photo

Webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”

2024-04-11 14:22:53
2024-04-11 14:24:38

Dostęp testowy do SciFlow

2024-04-05 11:01:29
2024-04-05 11:08:13

Dostęp do dodatkowych kolekcji Science Direct

2024-03-22 09:01:00
2024-04-16 12:57:44

Więcej aktualności

Pokaż wszystkie
15.05

Scopus AI: sesja Q&A z ekspertem

22.04

19.04

Scopus, SciVal i Rankingi - co warto wiedzieć?

16.04

Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk bio-medycznych

15.04

Webinarium „Rozwój nauki w Polsce a światowe trendy okiem ekspertów Elsevier”