Szanowni Maturzyści, Rodzice i Grono Pedagogiczne

Wychodząc naprzeciw potrzebom Maturzystów Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki uruchomił pomoc przedmaturalną w postaci kursu matematyki “Matura w 5 minut”. Zachęcamy do przekazania informacji o kursie “Matura w 5 minut” oraz oferty naszego Wydziału w zakresie wyboru przyszłych studiów wszystkim Maturzystom.

Matura w 5 minut!

Potrzebna powtórka z matematyki? Cały dział czy może jeden wybrany temat? Jesteś we właściwym miejscu!

Znajdziesz tutaj materiały przygotowane przez wykładowców z Politechniki Śląskiej dla maturzystów – przyszłych kandydatów na studia na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Powtórka z matematyki przed egzaminem dojrzałości przygotowana została w formie materiałów video. Mamy nadzieję, że takie podejście pomoże uzupełnić wiedzę lub szybko znaleźć informacje, których akurat nie ma pod ręką.

Główną zawartość zamieściliśmy na kanale YouTube pod nazwą: “Matura w 5 minut”

Oferta studiów na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki

Politechnika Śląska w Gliwicach

• Pierwsze miejsce wśród uczelni wyższych na Śląsku
    wg rankingu Perspektywy 2021
  • Znalazła się w gronie 10 szkół wyższych w Polsce, które otrzymały prestiżowy status Uczelni Badawczej wg MNiSW

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki

• Najwyższa kategoria naukowa MNiSW: A+
  • Krajowy lider projektów strategicznych w energetyce
  • Nasze kierunki zajmują topowe miejsca w ogólnopolskich rankingach kierunków studiów (Perspektywy 2021)

Kierunki studiów prowadzone na wydziale:

Dlaczego warto studiować na Wydziale IŚiE?

Dlaczego Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej jest szansą na spełnianie marzeń?

O swojej pasji, przygodzie na Uczelni i drodze zawodowej opowiada Bartek Urbański. Kiedyś był liderem Studenckiego Koła Naukowego PolSl Racing, a dziś pracuje jako inżynier i szef projektu w firmie projektującej, budującej i testującej samochody rajdowe! Przekonaj się, jaką przeszedł drogę i jak Studia na Wydziale IŚiE wpłynęła na jego życie.

„Tego wszystkiego się nie da opowiedzieć, to po prostu trzeba przeżyć!” Tymi słowami kończy swoją niesamowitą historię Sebastian Borek. Dlaczego jest tak POZYTYWNIE NAKRĘCONY na Politechnikę  Zobacz koniecznie film i dowiedź się, jakie ATRAKCJE czekają na Ciebie podczas studiów na NASZYM WYDZIALE.

Sylwetka Absolwenta Wydziału IŚiE

Dominika Bandoła
Ukończona szkoła średnia: I LO im. Leona Kruczkowskiego, Tychy
Rok ukończenia studiów: 2016
Kierunek: Energetyka
Miejsce pracy: SBB Energy S.A. (Opole, Gliwice)

Grzegorz Skowronek
Ukończona szkoła średnia: II LO im. S. Staszica, Tarnowskie Góry
Rok ukończenia studiów: 2015
Kierunek: Energetyka
Miejsce pracy: Rolls-Royce (Derby, UK)

Kontakt

Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, wychowawców, klasy maturalne, godziców, grono pedagogiczne szkoły. Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na ewentualne pytania, zaproponować przekazanie potrzebnych informacji w formie spotkania osobistego, webinarium, prezentacji na wywiadówkach dla rodziców.

Dr inż. Arkadiusz Ryfa

Arkadiusz.Ryfa@polsl.pl